מ-א' ועד ת': באיזה ציוד מבצעות שימוש חברות קידוחים?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אם אתם קוראים שורות אלה, קרוב לוודאי שכבר שמעתם את המושג קידוחים אופקיים. קידוחים אלו מבוצעים בישראל ובעולם על ידי חברות קידוחים מקצועיות במשך מספר שנים ומאפשרים קידוח בצורה אופקית מתחת לקרקע וזאת מבלי להפריע לתנועה ולסביבה, אם מדובר בקידוח המבוצע מתחת לכביש למשל.

קידוחים אופקיים - פותרים לא מעט בעיות
קידוחים אופקיים – פותרים לא מעט בעיות

הקידוח משמש להנחת תשתית מגוונת, החל מצינורות מים וביוב, קידוחים לטובת בריכות פרטיות וציבוריות, ועד לקידוחי תשתיות כמו תקשורת וחשמל – כאשר הרעיון המרכזי הוא פריסת הצינורות מתחת לאדמה באופן אופקי ומדויק, מבלי להפריע לתשתיות אחרות.

על מנת לבצע את העבודות המתוארות בצורה אופטימלית, על החברה המבצעת להשתמש בציוד מתאים לקידוחים, החל מהדיסקים המבצעים את הקידוח עצמו ועד לצינורות שבתוכם תונח התשתית המבוקשת. הכנו כאן פירוט של ציוד זה:

  • ציוד חודר סלעים – ציוד זה הוא בעיקר ציוד הקצה שבו משתמשות חברות קידוחים על מנת לחדור קרקע קשה במיוחד, למשל: סלעים קשים. אמנם ציוד זה לא דרוש בכל קידוח (אם ניקח לדוגמא קידוחים אופקיים בקרקע חולית הסמוכה למישור החוף שלנו), אבל הוא בהחלט יכול לסייע במקרים של קידוח בסלע במקומות הנחשבים קשים במיוחד.
  • מכונות מדידה מדויקות – על מנת לדעת היכן בדיוק יש לבצע את הקידוח, באיזה עומק ובאיזה היקף, על החברה לדעת מהם מאפייני השטח. כיום, ציוד המדידה מאפשר דיוק רב שמסייע לתכנון הקידוח בצורה אופטימלית.
  • צינורות – ישנם צינורות שאינם גמישים וחלשים. חברות קידוחים מקצועיות משתמשות בצינורות גמישים ככל הניתן וחזקים, בדרך כלל מפוליאטילן. חשוב מאוד לבחור בצינורות בעלי חוזק מקסימלי, כדי למנוע תקלות וקטיעות בתשתית בעתיד.
  • מכונות קידוח – כמובן, שהדרישה האחרונה והחשובה ביותר בביצוע קידוח אופקי היא שימוש במכונות קידוח חזקות מספיק שמאפשרות ביצוע קידוחים לאורך מספק ובקוטר משמעותי, תוך שמירה על דיוק מקסימלי. ש.ע.ר קידוח ותשתיות מחזיקה במספר מכונות קידוח המאפשרות גמישות מקסימלית והתאמה לסוג הקידוח המבוקש.

כאשר אתם מעוניינים בביצוע קידוחים אופקיים, ודאו מול חברת הקידוחים שהיא משתמשת בכלים ובעזרים אלו על מנת לבצע את הקידוח. שימוש בכלים אלו על ידי צוות מיומן יאפשר קבלת תוצאות מעולות במינימום זמן.

נגישות