מהם היתרונות של ביצוע קידוחים אופקיים?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כשמדברים על קידוחים, רבים מעלים לנגד עיניהם תרחיש אחד: קידוח הנעשה לתוך האדמה, למרחק של מטרים נכבדים. למרות שזו אפשרות נפוצה במיוחד, היא לא היחידה שעומדת כיום בתחום. קידוחים אופקיים מהווים כיום בחירה של לא מעט גורמים הפועלים בתחום, כאשר בחלק מהמקרים זהו הפתרון היחידי המתאפשר לביצוע עבודת קידוחים מסוימת. לפניכם סקירה של היתרונות המגוונים שקידוחים אופקיים מציעים כיום.

מינימום הפרעה לסביבה

glazing-oil-889599_640היתרון המרכזי הראשון של הקידוחים האופקיים הוא שהם הופכים את ההפרעה לסביבה למינימלית. אם לוקחים בתור דוגמא מייצגת מצב בו מעוניינים לקדוח בכביש, לצורך הנחת תשתית, הרי שהקידוח האופקי יאפשר לבצע את המלאכה כמעט מבלי לשנות את מצב הכביש. המשמעות הישירה של כך היא שהתנועה על גבי הכביש יכולה להימשך בזמן הקידוח, ההליך הופך למהיר יותר וגם לזול יותר מבחינה הגורמים המעורבים. אין צורך, למשל, להקצות אנשי משטרה שיחסמו את הכביש ה"בעייתי", כפי שקורה לא פעם במקרה של קידוחים אנכיים. הדבר חוסך סכומי עתק, שהופכים את הפרויקט לעתים לכדאי בכלל מבחינת הגורמים המעורבים.

גמישות בביצוע התהליך

קידוחים אופקיים מאפשרים לספק פתרון לכל תרחיש אפשרי. עצם ההתבססות על הקידוח האופקי מביא לכך שהנחת התשתיות יכולה לעשות בהתאם לצורכי הגורם המבצע ולתנאי השטח, גמישות שלא קיימת במקרה של קידוחים אנכיים. אם מעוניינים למקם תשתית ספציפית, ניתן לעשות זאת במרחקים שמגדירים מראש, תוך הגדרת העומק הספציפי של כל נקודה (עומק שנוטה להיות הקטן ביותר שאפשר במקרה מוגדר).

תוצאות מיטביות בפרק זמן מינימלי

מכל המתואר מעלה, אפשר ללמוד דבר אחד ברור – לא רק שקידוחים אופקיים עשויים להיות פשוטים יותר לביצוע וזולים יותר, הם גם מאפשרים לקצר את משך העבודה בצורה ניכרת. הקידוחים האלה נחשבים ליעילים בכל קנה מידה, כשכל פעולה המתבצעת לצורך הקידוח נעשית לאחר מחשבה ותכנון מקיף. פרויקטים המבוססים על קידוחים אופקיים יכולים להסתיים בהצלחה תוך פרק זמן מינימלי, בטח אם מעמידים מנגד סוגים אחרים של קידוחים.

לסיכומו של עניין, אפשר לראות שקידוחים אופקיים מציעים מספר יתרונות, שהופכים את השימוש בהם למומלץ ולמתבקש בלא מעט תרחישים.

 

נגישות