ניווט: עמוד הבית // קידוחים אופקיים – צעדים מקדימים ומניעת תקלות

קידוחים אופקיים – צעדים מקדימים ומניעת תקלות

קידוחים אופקיים נעשים על מנת לפרוס תשתיות תת קרקעיות. כדי להתמודד עם סוגי קרקעות שונים יש צורך בבדיקה מוקדמת ובקידוח בעזרת ציוד מתקדם. לאחר שמבוצעת הבדיקה לאיתור תשתיות הציוד המשוכלל יסייע בפריסת תשתיות חדשות בצורה מהירה ונוחה, גם במקומות עם גישה מוגבלת.

בדיקה מקדימה למניעת תקלותconstruction-work-195733_1920

במרבית השטחים העירוניים הונחו בעבר תשתיות רבות שאיש לא יודע על קיומן ולא מבוצע עליהן מעקב שוטף. קידוחים אופקיים אשר יתבצעו ללא בדיקה מקיפה עלולים ליצור בעיות וסכנות. בדיקות אלו יכולות לחסוך המון כסף וכאבי לב על רכוש שנפגע. יש לבצע 2 צעדים עיקריים טרם תחילת קידוחים אופקיים:

 • בדיקת אופי הקרקע – קידוחים אופקיים בקרקע חולית יצריכו ציוד בסיסי לקידוח ואילו קידוחים בקרקע סלעית יצריכו ציוד מיוחד לקידוח בסלע.
  ליקויי תכנון.
 • בדיקות לאיתור תשתיות ישנות – אזור שהונחו בו תשתיות בעבר לרוב יוגדר כיותר בעייתי ויגרום לדחייה של תחילת העבודות, אך עדיף לדעת מוקדם מאשר בעיצומן של הקדיחות.

קידוחים אופקיים – איך עושים את זה נכון?

 • רמת תכנון גבוהה – תכנון מקיף של כל שלבי הבדיקה והקידוח עוד לפני הגעה למתחם הקידוח, על מנת לסיים את העבודה כמה שיותר מהר עם כמה שפחות הפרעה לשגרת היום יום של התושבים.
 • ציוד משוכלל – שימוש בציוד חדשני ומתקדם בשילוב עם עבודה מקצועית יוביל לעבודה יעילה ומהירה במסגרת הפרויקט.
 • בטיחות – בכדי למנוע נזק לרכוש ופגיעה בפועלים יש צורך להיערך כראוי לכל יום עבודה ולכל פרויקט. במסגרת ההיבט הבטיחותי יש לבדוק את מזג האוויר הצפוי ואת סביבת העבודה.

קידוח בקרקעות שונות:

לסוג הקרקע משקל רב בהחלטה באיזה אופן יתבצעו הקידוחים האופקיים. יש לבחון את סוג הקרקע, התשתיות והסביבה, טרם תחילת העבודה. קיימת חשיבות רבה לציוד הקידוח שבו משתמשים, בכדי שיתאים לביצוע העבודה. ישנם 2 סוגי קרקע עיקריים שניתן לקדוח בהן באופק אופקי.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

 • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
 • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
 • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
 • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות