זמן שווה כסף: למה לא כדאי להתעכב עם עבודות הקידוח?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

לא כל אחד יכול לבצע עבודות קידוח, בטח כשמדובר על קידוחים אופקיים. אפילו רחוק מכך. למעשה, ישנם מעטים בארץ אשר ערוכים לעסוק בעבודות הקידוח השונות, זאת מכיוון שישנן לא מעט בעיות אשר צצות לפתע, ואלו עשויות לעכב את פעולות הקידוח. לכן, אם אתם מעוניינים בעבודת קידוח מכל סוג, יש לפנות אך ורק לאנשי מקצוע, ועדיף לכאלו עם ניסיון רב בתחום.

אז אילו בעיות קיימות למעשה, ועל אילו דברים כדאי לתת דגש לפני שמתחילים לקדוח?
ראשית, הדבר החשוב ביותר, הוא בדיקה של השטח לפני שיוצאים לדרך. חברות הקידוח השונות, עוד בטרם ייגשו לעבודה, יבדקו את האזור כדי לראות שהוא לא בעייתי לביצוע קידוחים אופקיים (אזורים שבהם הונחו תשתיות קודמות או כאלו המורכבים מקרקע אשר אינה מתאימה מוגדרים כבעייתיים).

קידוחים

  • הפן הכלכלי
    קידוח אופקי הוא לא עסק זול, ולכן לא כדאי לבזבז זמן מיותר. זאת אומרת שאם חברת הקידוח החלה לפעול ותוך כדי גילתה כי הקרקע איננה מתאימה, מדובר לא רק בבזבוז זמן משווע, אלא גם בבזבוז כספים רבים. במקרים רבים, עבודות קידוח דורשות כוח אדם רב, חסימות של כבישים ועוד, וכל דקה למעשה שווה כסף. לכן כדאי להיערך עוד לפני תחילת הקידוחים, כדי לא להיתקל בעיכובים מיותרים.
  • בדיקה יסודית של הקרקע לצורך איתור תשתיות קודמות
    כפי שציינו קודם לכן, תשתיות קודמות וישנות באזור הקידוח עשויות לגרום ללא מעט בעיות, מאחר וישנן לא מעט תשתיות אשר לא מופו כהלכה בזמן שהונחו. יש לאתר את הבעיה עוד לפני תחילת העבודות ולטפל בה, שכן רק אז ניתן יהיה להתחיל לקדוח.
  • הפרעה לשגרת החיים
    ככל שהעבודות מתעכבות יותר, כך נמשכת גם ההפרעה לכלי הרכב, זאת במקרה שדרכי גישה נחסמו בשל העבודות, וסביר להניח שלא מעט אנשים ייפגעו מכך. לכן, כמו שכבר ציינו יותר מפעם אחת, חשוב מאוד שלא להתעכב על דברים מיותרים.