ניווט: עמוד הבית // הסערה לימדה אותנו: תשתית חשמל צריכה להיות מתחת לאדמה!

הסערה לימדה אותנו: תשתית חשמל צריכה להיות מתחת לאדמה!

הסערה האחרונה, שגרמה לנזקים כבדים ולתקלות רבות בכבלים עיליים של חשמל ותקשורת, לימדה אותנו עד כמה כבלים עיליים (המהווים כיום את רוב הכבלים לחשמל ותקשורת הנפוצים בישראל) הם בעייתיים. במקומם, כפי שניתן לראות באזורים מפותחים בישראל ובעולם, יש צורך ניכר לבצע פריסה תת קרקעית של תשתית החשמל, לקבלת תשתית אמינה ויציבה יותר. 

עד היום הונחו תשתיות וכבלים עיליים לחשמל ותקשורת בפריסה ארצית, בעיקר ליד ובתוך שכונות ישנות ולאורך כבישים ראשיים מעל פני האדמה. אמנם המגמה היא להטמין את התשתית מתחת לאדמה, במיוחד באזורים מתפתחים ובשכונות חדשות בארץ, אבל אזורים רבים נותרו 'מאחור' בתחום זה, כך שהם נותרו חשופים למפגעים חיצוניים, דוגמת פגעי מזג אוויר או השחתה.

בעקבות הסערה האחרונה שפקדה אותנו וגרמה לנזקים ולתקלות רבות בתשתיות חשמל ותקשורת בחברות ובבתים פרטיים, ישנה מגמה להחדיר את הכבלים מתחת לקרקע בצורה בטוחה ואמינה באמצעות קידוחים אופקיים – בין אם באזורי מגורים ובין אם לאורך הכבישים הראשיים.

מצד אחד, הנחת כבלים ותשתיות חשמל תת קרקעיות טובה יותר, אך מצד שני, מרגע שהונחו התשתיות, הגישה אליהן מוגבלת יחסית. יש צורך להניח את התשתיות בצורה מדויקת ולדאוג שהחיבורים יהיו איכותיים ויישמרו לאורך שנים, ושהבידוד של כבלי החשמל התת קרקעיים לא יהיה פגום.

החיסכון בנזקים שווה את ההשקעה

מאין יבוא הכסף? פרויקט מסיבי של קידוחים אופקיים לטובת פריסת תשתית טובה ברשויות מקומיות ובכבישים בינעירוניים, מצריכה מן הסתם תקציב. עם זאת, דמיינו לעצמכם כמה כסף הרשויות המקומיות, חברת החשמל ובמיוחד הציבור יכולים לחסוך אם התשתיות האלה היו מוטמנות מתחת לאדמה. עלויות גיזום העצים בסמוך לכבלי החשמל, עלות הטיפול בתקלות ומעל לכל – עלות הנזק לציבור (שעות עבודה, ביטול אירועים וכדומה) – כל אלה היו נחסכות. לכן, ההמלצה היא שהתשתיות האלה יונחו מתחת לאדמה. זהו תהליך ארוך שעולה לא מעט – אבל הוא כאמור, ישתלם.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות