האם מומלץ לבצע קידוחים אופקיים במרחב עירוני?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים אופקייםקידוחים הם חלק אינטגרלי מפעולות הנעשות בשטח לצורך עבודות בנייה, תשתית או פיתוח. המשימה הופכת למורכבת טכנית, כשעושים זאת במרחב עירוני, שכן הבנייה הקיימת והתשתיות מצריכים זהירות יתרה בגלל הסיכונים הטמונים בכך. כאמור, הדרך היעילה ביותר להתמודד עם מורכבות הביצוע היא באמצעות קידוחים אופקיים הנעשים על ידי חברות קידוחים המתמחות בתחום. 

מה זה קידוחים אופקיים?

בקידוחים אופקיים מתבצע קידוח בסלע על מנת להגיע לעומק מינימלי מתחת לפני השטח, ובהמשך להתקדם בכיוון אופקי מתחת לפני הקרקע. זאת בניגוד לשיטת קידוח אנכית, הנעשית לעומק.

קידוח אופקי מאפשר למעשה לצמצם את ההפרעה הסביבתית, שקיימת במרחבים עירוניים, למינימלית ככל האפשר. כך, למשל, קידוחים אופקיים הנעשים בכביש יכולים להבטיח שהתנועה בכביש תמשיך כסדרה במהלך תקופת הקידוחים, וכך לא תהווה הפרעה סביבתית. אין צורך בחסימת הכביש, דבר שמקל על התושבים להמשיך בשגרת החיים שלה, זאת בניגוד לקידוחים אנכיים. בנוסף, הקידוחים האופקיים מסייעים לחסוך בעלויות ולהקטין את זמן הביצוע שלה, שכן מדובר בשיטת קידוח יעילה מאוד שמוכיחה את עצמה.

קידוח אופקי מתאים לכל מטרה

קידוחים אופקיים יכולים להתבצע בתנאי סביבה שונים, וניתן להתאימם לאופי העבודה. בהתאם לתנאי השטח, ניתן להניח את התשתיות המתאימות לביצוע הקידוח ולהתאים את העבודה לדרישות מבקש העבודה. בנוסף, ניתן להתאים את המרחקים בין נקודות הקידוח, ולהתאים את עומק הקידוח בהתאם למשימה המוגדרת.

חברות קידוח אשר מתמחות בקידוחים אופקיים מחוייבות לעשות זאת כאשר יש בידם את הציוד המכני המתאים וצוות עובדים מנוסה, שיעשו את העבודה ללא דופי וברמה גבוהה מאוד, על אחת כמה וכמה כשמדובר במרחב עירוני שדורש עבודה יסודית וזהירה, כדי לא לפגוע בתשתיות.