האם ניתן לבצע קידוחים אופקיים החוצים דרכים בינעירוניות?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

במדינת ישראל יש צורך לערוך קידוחים בתשתיות מידי פעם לפעם, גם על מנת לבצע עבודות חדשות, גם על מנת לשמר את הישנות וגם על מנת להקים תשתיות של אזורי מגורים חדשים. כדי לעשות זאת יש צורך לקדוח, לא פעם, בדרכים בינעירוניות. הסיכון לקידוח בדרכים בינעירוניות הוא גדול מפני שהדרך היא נחוצה להמשך קיום סדיר של תושבי הערים המשתמשים בעורק תחבורתי זה. בעיה אחת בקידוח והדרך יכולה להיות סגורה.

איך ניתן למנוע את הסכנה ועדיין לקדוח בדרכים בינעירוניות?

קידוחים אופקיים - הדמיה (מתוך youtube)
קידוחים אופקיים – הדמיה (מתוך youtube)

עולם הקידוחים הוא עולם רחב למדי ועם התפתחות הטכנולוגיה כך גם נוספו לא מעט סוגי קידוחים אפשריים בשיטות שונות ובכלים שונים. האתגרים הכי גדולים שעומדים בפני עולם הקידוח הם כיצד למנוע הפרעה לסביבה הקיימת וכיצד ניתן לבצע את העבודה במינימום זמן ובמקסימום בטיחות ויעילות.

חברת שער קידוחים הנה חברה בעלת ניסיון וותק בתחום הקידוחים והיא מבצעת גם קידוחים אופקיים. אחד היתרונות הגדולים של קידוחים אופקיים הוא העובדה שהם מאפשרים לקדוח מצד לצד ולא לעומק, כלומר בצורה מקבילה לפני השטח ולא מאונכת אליה. באופן זה יהיה ניתן לקדוח בדרכים בינעירוניות מבלי להפריע לסביבה ובבטיחות מקסימאלית.

איך מתבצעים קידוחים אופקיים בדרכים בינעירוניות?

קידוחים אופקיים מאפשרים לפרוס תשתית בצורה מהירה ונוחה גם במקומות כמו דרכים בינעירונית. למעשה, אין צורך לפתוח כבישים כדי לעשות זאת והציבור כלל לא נפגע. את הקידוחים האופקיים מבצעים ברמת תכנון גבוהה מאוד, על פי דרישות מזמין העבודה ותוך כדי מחקר על תנאי שטח הקידוח.

על מנת שקידוחים אופקיים יצליחו, ישנה חשיבות רבה להתאים את הציוד לעבודה ואת ההליך לדרכים בינעירוניות. הציוד המתקדם, התכנון המקיף והמקצועיות יכולים לחסוך זמן יקר והרבה מאוד כסף.