קידוח לניקוז – מי זקוק לו ומדוע?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אם תחשבו לרגע על המילה 'ניקוז', ניתן לדמיין מי זקוק לביצוע קידוח לניקוז, ובכל זאת, בשורות הבאות נבצע מעט סדר באשר לגופים שזקוקים לקידוח זה. עיקר ה'צרכנים' של קידוח זה הם קבלנים ולקוחות פרטיים.

קודם כל – מהו קידוח לניקוז?

קידוח לניקוז - למניעת נזקי מים!
קידוח לניקוז – למניעת נזקי מים!

קידוח זה הנו קידוח של בורות שמטרתם לנקז מים שלא יכולים לחלחל לאדמה באופן טבעי ולמעשה מצטברים על הקרקע, יוצרים שלוליות או נזק ליסודות המבנה, אם מדובר באתר בנייה למשל. היתרון המשמעותי שיש לבורות ניקוז, הוא הגעת המים אל מי התהום בצורה ישירה, מבלי לפגוע באיזון מערכת המים הטבעית. ש.ע.ר קידוח ותשתיות מתמחה בביצוע קידוח לניקוז בצורה מקצועית ובעלת ניסיון של שנים בתחום.

קיימת דרישה לבורות ניקוז במקומות שבהם אין חיבור למערכת הביוב באופן זמני או באופן קבוע, כמו למשל מקום מרוחק, אתר בנייה שעדיין לא מחובר לביוב וכיו"ב. ייתכן כי במקום מסוים יידרשו מספר בורות ניקוז כדי שיהיה ניתן לפזר ריכוזי מים. כמובן שהצורך מגיע במיוחד בימי החורף הגשומים, אבל גם אם במקום מבוצעות עבודות או פעילות הכוללת מים.

בסיום הקידוח, מותקנת בחלקו העליון של הבור טבעת בטון הכוללת רשת ברזל, או מכסה מבטון. כאמור, קהל היעד לשירות זה הוא בדרך כלל קבלנים ולקוחות פרטיים, או ליתר דיוק, בעלי דירות קרקע המחזיקים גינות גדולות.

קבלנים

קהל היעד העיקרי לקידוח לניקוז הוא קבלנים שמבצעים עבודת בנייה. נדמיין למשל אתר בנייה מבודד שעדיין לא חובר למערכת הביוב, ובו מבוצעות עבודות יסודות, מלט ועוד – תוך שימוש קבוע במים לאורך כל שעות היום. יש צורך, כמובן, לנקז את המים למקום אחד ולכן בדרך כלל נמצא באתרים אלו בור ניקוז במקום הנמוך ביותר. מי שקובע היכן למקם את בור הניקוז ואת גודלו, הוא מהנדס קרקע מייעץ ומאשר לבצע את הקידוח. לאחר האישור, ניתן לפנות אל חברות קידוחים מתאימות.

לקוחות פרטיים

בעלי גינות סובלים לרוב, בימי החורף הגשומים, מהצפות באזורים שונים בגינה בשל הגשמים הרבים ואי היכולת של המים לחלחל לאדמה כראוי. הגינה היא שטח עדין וההצפות עלולות להסב נזק כבד לצמחייה שבה. לכן, גם בעלי גינות עשויים למצוא עניין בשירות זה.

נגישות