ניווט: עמוד הבית // איך נקבע הגודל של קידוח לניקוז?

איך נקבע הגודל של קידוח לניקוז?

ש.ע.ר קידוח ותשתיות מבצעת קידוחים שונים ובהם גם קידוח לניקוז. בשורות הבאות נרחיב על סוג הקידוח זה, נבדוק היכן יש צורך לבצעו, כיצד הוא מבוצע ואיך נקבע מה גודלו של הקידוח לניקוז.

כמעט בכל אתר בנייה יש צורך בביצוע קידוח לניקוז – זהו קידוח שמבוצע על מנת לנקז את כל המים שבהם נעשה שימוש תוך כדי עבודות הבנייה, ואף נעשה בו שימוש על מנת למנוע הצפות בימים גשומים, במיוחד בתקופה זו של השנה. באופן כללי ניתן לומר כי יש צורך בבורות ניקוז באתרים שאינם מחוברים למערכת הביוב באופן זמני או קבוע. בחלק מאתרי הבנייה אגב, יש נטייה לבצע קידוח של מספר בורות ניקוז על מנת לפזר את ריכוזי המים.

התאמה לתנאי השטח

קידוח לניקוז - ש.ע.ר קידוח ותשתיות
קידוח בורות ניקוז (Worakit Sirijinda)

קידוח לניקוז מבוצע בהתאם לתנאים הקיימים באותו מקום (בין אם מדובר באתר בנייה ובין אם מדובר באתר מבודד ללא חיבור למערכת הביוב). בכל אתר שבו מבוצע הקידוח, הוא ייעשה באזור הנמוך ביותר באתר, אליו יתנקזו המים בסופו של דבר. יש להתייעץ עם מהנדס קרקע ולאחר שזה בודק את השטח ומאשר את הקידוח, ניתן להזמין חברות קידוחים לבצעו. כמובן שעל האנשים המבצעים את הקידוח להיות מנוסים ומדויקים ככל שניתן בביצוע העבודה.

כיצד נקבע גודלו של קידוח לניקוז? כמובן שהדבר משתנה, על פי הצורך הקיים ועל פי האישור שמתקבל מהמהנדס, המהווה גורם מוסמך. כפי שכל קידוח אופקי הוא בעל מאפיינים ייחודיים, כך גם בקידוחים מסוג זה ישנו שוני בין עבודה לעבודה. בדרך כלל, בורות ממוצעים מגיעים לקוטר של כמה עשרות סנטימטרים ובעומק של מספר מטרים בודדים. הדבר כאמור משתנה מקידוח לקידוח.

לאחר ביצוע הקידוח

לאחר שמבוצע הקידוח על ידי ציוד קידוח ייעודי, ניתן להתקין בחלק העליון והגלוי לעין של הבור, טבעת בטון עם רשת ברזל או מכסה. הדבר יבטיח שמה שייכנס אל הבור ויחלחל אל הקרקע יהיו רק נוזלים ולא גופים אחרים, כמו פסולת בנייה למשל.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות