ניווט: עמוד הבית // פרויקט של קידוח אופקי – כיצד הוא מתבצע?

פרויקט של קידוח אופקי – כיצד הוא מתבצע?

לפרויקט של קידוח אופקי יש שימושים רבים, החל מהנחת התשתית לקווי ביוב ומים ועד לקידוחים שנועדו להניח קווי חשמל ותקשורת. אבל כיצד פעולת הקידוח מתבצעת בפועל? 

קידוח ראשוני

בואו נניח לצורך הדיון כי הדרישה היא לבצע קידוח אופקי שיעבור מתחת לכביש מצד אחד לשני. בשלב הראשון של העבודה מציבים רכב קידוח באחד מצידי הכביש. ברכב זה יחוברו צינורות למקדח, שמכוונים מראש אל הכיוון המתאים. מטרתו של המקדח היא לחדור את שכבת הקרקע הראשונית ולהגיע לעומק הנדרש.

בדיקת תשתיות

השלב השני של העבודות מורכב מבדיקת תשתיות של איש טכני. העבודה מתבצעת מעל לפני האדמה בעזרת המכשור החדיש אשר עומד לרשותו. רק לאחר שהאיש הטכני נותן את אישורו שכל הבדיקות יצאו תקינות, רק אז אפשר להמשיך בעבודות הקידוח.

המשך הקידוח

בשלב הבא, עם סיום הבדיקות ומתן האישורים הנדרשים המקדח ימשיך במסלולו ויסלול נתיב תת קרקעי שיוביל אל היעד בצד השני של הכביש. כדי לעוזר למקדח בעבודתו הוא יקבל סיוע ממכשיר שנקרא מקדד. למקדד יש שתי מטרות מרכזיות: המטרה הראשונה היא הרחבת החור בצד השני, והמטרה הנוספת היא משיכת המקדח החוצה.

חיבור לסביבול וסיום הקידוח

בשלב הלפני אחרון של העבודה, החברה המבצעת תחבר סביבול למקדד ולמקדח. בסיועו של הסביבול הקידוח יושלם עם יצירת החור במיקום היעד בצד השני.

אמנם אלה השלבים של עבודת הקידוח עצמה, אך יש לציין כי עוד לפני עבודת השטח ישנם מספר שלבים מקדימים בתחילת הדרך אשר קשורים לתכנון הפרויקט. תכנון נכון הוא קריטי מאחר והוא עשוי למנוע בעיות שונות שעלולות להופיע בזמן העבודה, כמו כן יעזור לחסוך זמן וכסף על ציוד, כוח אדם ועוד.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות