ניווט: עמוד הבית // נזק לכבלים – מה המשמעות ואיך אפשר למנוע זאת?

נזק לכבלים – מה המשמעות ואיך אפשר למנוע זאת?

עבודת הקידוח והתשתיות היא עבודה לא פשוטה אשר דורשת תכנון רב, הכרת השטח והתאמת הציוד הנכון למשימה. זאת נעשה גם כדי לחסוך זמן יקר וכסף למבקשי העבודה וגם על מנת לא להזיק לשטח הקיים. כידוע, מתחת לאדמה קיימות תשתיות של כבלים, צנרת וחשמל אשר מאפשרים את הקיום של האדם המודרני. בעבודות קידוח יש חשיבות רבה לשמור על תשתיות אלו ולא לפגוע בהן במהלך העבודה.

פגיעה בכבלים במהלך קידוח

horizontal-drilling-300x244בישראל כבר קרו מקרים של נזק לכבלים במהלך עבודות קידוחים וחפירות. מקרה אחד ארע כאשר אירעו עבודות חפירה בתל אביב על פי הזמנת העירייה ובמהלך העבודה, כאשר השתמשו במחפרון, נפגעו כלי התקשורת של בזק וכן צנרת.

ההיתר לחפירות של משרד התקשורת קובע כי יש לערוך סימון רשת תת קרקעי ולקבוע את העומק של הרשת מתחת לפני הקרקע. כמו כן יש לשמור על מרחק של כחצי מ' מתשתיות של כבלים. ההיתר קובע כי יש להגן על התשתית ביציקת בטון, בעבודת זהירה ובפיקוח של החברות.

במקרה זה נקבע כי חברת בנייה תפצה את בזק ב-110 אלף ש"ח על נזק לכבלים שנגרמו כתוצאה מקידוחים. במקרה אחר נגרם נזק לכבלים תת קרקעיים והוגשה תביעת נזקין רכוש בגין מצב שבו נגרם נזק לכבלים שביצע טרקטור.

איך ניתן למנוע נזק לכבלים?

על מנת להימנע מגרימת נזק לכבלים יש לפעול בצורה מאוד מדויקת ומקצועית. קידוחים אופקיים הם שיטה מצוינת שמונעת פגיעה בכבלים. בחברת שער קידוחים עושים כבר 17 שנה קידוחים אופקיים ויכולים לספק את הידע והניסיון שהופכים את העבודה למקצועית. כאשר מבצעים קידוחים אופקיים אין צורך בפתיחת כבישים ואין הפרעה שיכולה לפגוע בכבלים.

רמת התכנון היא מכריעה במקרים אלו וכוללת איסוף של מידע על התשתיות הקיימות ותכנון הקידוח באופן שלא יזיק לתשתיות ולכבלים הקיימים. כמו כן, ישנה חשיבות להתאים את הציוד המתאים לעבודה האמורה באופן שיהיה ניתן לבצע את העבודה ללא נזקים, על הצד הטוב ביותר ובכמה שפחות זמן.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות