ניווט: עמוד הבית // קידוחים אופקיים: מדוע שלב התכנון כה חשוב בפרויקט?

קידוחים אופקיים: מדוע שלב התכנון כה חשוב בפרויקט?

ישנן חברות רבות בארץ שעוסקות בקידוחים אופקיים, אבל אחד הדברים שמבדילים מי מביניהן טובה יותר הוא ההשקעה בשלב התכנון לפני שמתחילות עבודות הקידוח.

לפני שמתחילים בעבודת השטח של פרויקט קידוחים אופקיים, חשוב מאוד לבצע את שלב התכנון על הצד הטוב ביותר. הסיבה לכך היא שתכנון לוקה בחסר עלול לגרום להופעת בעיות בלתי צפויות שונות, שיהיו להן השלכות על הפרויקט כולו.

לדוגמה, בעת תכנון הקידוח האופקי יש לבדוק את סוג הקרקע בה אמורים לקדוח. לדוגמה, עבור קרקע סלעית נשתמש בציוד קידוח מסוים, בעוד עבור קרקע חולית סוג הקידוח יהיה שונה. אם, לצורך הדיון, הצוות בשטח גילה כי ציוד הקידוח אינו תואם לסוג הקרקע, הדבר עלול לעכב את הפעילות.

מי מושפע מעיכוב בקידוח?

ההשלכות של עיכוב בקידוח אינן משפיעות רק על חברת הקידוחים, אלא גם על הלקוח. הדרישה לעבודות של קידוח אופקי מגיעות מקבלנים, חברות תקשורת ורשויות מקומיות. אם ישנו עיכוב בקידוח ובפריסת התשתית, בתמונה הגדולה יותר הדבר יעכב גם את הפרויקט אותו מעוניין הלקוח לקדם. כל עיכוב כזה עולה לשני הצדדים בכסף ובזמן יקר.

היתרונות של תכנון נכון

תכנון נכון של קידוחים אופקיים לפני היציאה לשטח עם הציוד והעובדים אינו רק מונע בעיות עתידיות, אלא גם טומן בחובו מספר יתרונות חשובים, כגון:

  • ביצוע העבודה במהירות.
  • מינימום הפרעה לסביבה.
  • חיסכון בעלויות.

לסיכום, המסקנה היא שתכנון יסודי לפני הוצאה לפועל של פרויקט קידוח אופקי יכול לחסוך הרבה כאב ראש לכל הצדדים המעורבים, כלומר גם לחברת וגם ללקוח שהזמין את העבודה. זמן זה כסף, וחבל לבזבז זמן על תיקון טעויות מהן היה ניתן להימנע מבעוד מועד.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות