קידוחים אופקיים ותשתיות חשמל

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

בשנים האחרונות ישנה מגמה של פריסת תשתיות תת קרקעיות במקום פריסה מעל הקרקע. אם עד לפני מספר שנים היה נהוג לפרוס תשתיות חשמל בגובה – עבודה המחייבת התקנת עמודי חשמל בצפיפות גבוהה ופגיעה באיכות החיים של התושבים – הרי שכיום, באמצעות קידוחים אופקיים, ניתן לפרוס מתחת לפני הקרקע תשתיות חשמל. במקרים מסוימים, פתרון זה מועדף הן על ידי חברת חשמל והן על ידי כל הגורמים המעורבים בפרויקט. כדאי לדעת כי פריסת תשתיות חשמל מתחת לקרקע מאפשרת לשמור על קו הרקיע פנוי, ללא עמודים וכבלים, למזער סכנות של התחשמלות ונזקי קרינה ויש עוד יתרונות נוספים.

פריסת תשתיות חשמל בעומק רב

bulldozer-410120_640חברת שער קידוחים עוסקת בתכנון ובביצוע של קידוחים אופקיים עד לעומק של 20 מטר מתחת לפני הקרקע. הקידוחים האופקיים לפריסת תשתיות חשמל נחשבים כיום לפתרון המועדף בשל היתרונות הרבים שלהם, ובראשם ההיבט הבטיחותי של התשתית. מעבר לכך, פריסת תשתיות חשמל באמצעות קידוח אופקי אינה גורמת לנזק ולפגיעה רבה בסביבה, ואינה פוגעת בשגרת החיים של התושבים או לפגיעה בתנועת כלי הרכב ושאר כלי התחבורה.

באמצעות קידוח אופקי ניתן לפרוס תוך זמן קצר יחסית כבלי חשמל מתחת לכבישים סואנים, ללא צורך בסגירת הכביש כדי לקדוח או בהעברת כבלים בגובה, שהרי את הקידוח מבצעים מתחת לפני הקרקע.

פתרון מתקדם ובטיחותי לחברת החשמל, לקבלנים, לרשויות מקומיות ועוד

קידוחים אופקיים לפריסת תשתיות חשמל נחשבים לפתרון המתקדם והבטיחותי ביותר. חברת שער קידוחים מתמחה בתחום מורכב זה וברשותה כל הידע, הניסיון והציוד הנדרשים למשימה. למעשה, קידוחים אופקיים לפריסת תשתיות חשמל מיועדים לרוב עבור פרויקטים של חברת החשמל, אך לא רק עבורם. גם רשויות מקומיות, יזמים וחברות בנייה, קבלנים וגורמים נוספים זקוקים לקידוחים אופקיים כדי לפרוס תשתיות שונות, בין היתר – תשתית חשמל.

כדאי לדעת כי קידוחים אופקיים לפריסת תשתיות חשמל מבוצעים הן במרחב העירוני והן בתוואי של שטחים בין עירוניים. קידוח אופקי בעיר מאפשר להניח כבלי חשמל ולפרוס אותם ללא צורך בהפרעה לתנועת כלי רכב והולכי רגל. בתוואי הבין עירוני ניתן להעביר תשתית חשמל מתחת לכבישים מהירים וסואנים ללא הפרעה, כמו גם בשטחים אחרים בהם יש צורך בקידוח אופקי ובהטמנת תשתית החשמל מסיבות שונות.