ניווט: עמוד הבית // קידוחים אופקיים – הפתרון לקרקע סלעית ולקרקע חולית

קידוחים אופקיים – הפתרון לקרקע סלעית ולקרקע חולית

בין אם מדובר בהנחת צנרת ביוב או מים או בהנחת צינורות חשמל או תקשורת תת קרקעיים, מדובר בעבודות תשתית לא קלות, המצריכות פנייה אל המומחים בתחום, הנעזרים בציוד חדשני ומתקדם. לצורך עבודות תשתית אלו נעזרים במקרים מסוימים בפתרונות מיוחדים, הן בשל תנאי השטח המאתגרים והן בשל יתרונותיהם האחרים של פתרונות אלה – לרבות מידת היעילות שהם מציעים, הבטיחות הרבה וגם הדיוק. במקרים של קרקע סלעית וקרקע חולית בוחרים באפשרות של קידוחים אופקיים.

בחירה נכונה של סוג הקידוח – התאמה נכונה לקרקע ולאתגרים שהיא מציבה

קידוחים אופקייםבחירה באפשרות של קידוחים אופקיים נעשית פעמים רבות כשמדובר בקרקע חולית ובקרקע סלעית. את הקרקע הסלעית אפשר למצוא באזורים שונים בארץ ואפילו בערים הגדולות. היא נמצאת, כמובן, גם באזורים הפתוחים, שבחלקם אינם מיושבים – באזורים מבודדים יותר ומרוחקים. כשמתכננים לבצע עבודות תשתית, ולא משנה באילו עבודות מדובר, יש להתחשב בתנאי השטח וגם בסוג הקרקע. הקרקע הסלעית היא קרקע לא פשוטה. היא קרקע חזקה מאד וקשה. במקרה כזה בוחרים באפשרות של קידוח אופקי ולו כדי לנקוט משנה זהירות ומבלי לגרום נזקים מיותרים לקרקע עצמה ולסביבה כולה.

קידוחים אופקיים מתאימים גם במקרים של קרקע חולית. שלא כמו הקרקע הסלעית, הקרקע החולית – כפי שניתן לנחש – היא קרקע רכה מאד. מידת הרכות שלה משתנה מאזור לאזור ומצריכה התייחסות נקודתית לכל קטע. תנאים אלה אינם פשוטים ונחשבים למאתגרים מאד כשמעוניינים לבצע עבודות תשתית כלשהן. תכנון מקדים, בחינת השטח ובעיקר שימוש בפתרונות בהתאמה מלאה, לרבות ציוד חדשני ומתקדם, הן הדרכים להתמודד עם כך ולהבטיח פתרון רלוונטי ונכון יותר לשטח.

לסיכום, בין אם מדובר בקרקע סלעית ובין אם זוהי קרקע חולית, קידוחים אופקיים הם ללא ספק הפתרון המתאים, ולו בשל מידת מורכבותה של הקרקע והאתגרים הרבים שהיא מציבה עוד בשלב תכנון פרויקט הנחת התשתיות. חשוב לפנות אך ורק לחברה מקצועית ומיומנת, המציעה סוג כזה של עבודות, כדי להצליח במשימה וליהנות מהתוצאות הרצויות. תכנון מקדים, בחינת הקרקע והסביבה כולה וגם שימוש בציוד חדשני, המאפשר את הקידוח האופקי, הן הדרך הנכונה לפעול והפתרון הנכון לכל קרקע – סלעית או חולית.

 

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות