קידוחים אופקיים – הפתרון לקרקע סלעית ולקרקע חולית

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

בין אם מדובר בהנחת צנרת ביוב או מים או בהנחת צינורות חשמל או תקשורת תת קרקעיים, מדובר בעבודות תשתית לא קלות, המצריכות פנייה אל המומחים בתחום, הנעזרים בציוד חדשני ומתקדם. לצורך עבודות תשתית אלו נעזרים במקרים מסוימים בפתרונות מיוחדים, הן בשל תנאי השטח המאתגרים והן בשל יתרונותיהם האחרים של פתרונות אלה – לרבות מידת היעילות שהם מציעים, הבטיחות הרבה וגם הדיוק. במקרים של קרקע סלעית וקרקע חולית בוחרים באפשרות של קידוחים אופקיים.

בחירה נכונה של סוג הקידוח – התאמה נכונה לקרקע ולאתגרים שהיא מציבה

קידוחים אופקייםבחירה באפשרות של קידוחים אופקיים נעשית פעמים רבות כשמדובר בקרקע חולית ובקרקע סלעית. את הקרקע הסלעית אפשר למצוא באזורים שונים בארץ ואפילו בערים הגדולות. היא נמצאת, כמובן, גם באזורים הפתוחים, שבחלקם אינם מיושבים – באזורים מבודדים יותר ומרוחקים. כשמתכננים לבצע עבודות תשתית, ולא משנה באילו עבודות מדובר, יש להתחשב בתנאי השטח וגם בסוג הקרקע. הקרקע הסלעית היא קרקע לא פשוטה. היא קרקע חזקה מאד וקשה. במקרה כזה בוחרים באפשרות של קידוח אופקי ולו כדי לנקוט משנה זהירות ומבלי לגרום נזקים מיותרים לקרקע עצמה ולסביבה כולה.

קידוחים אופקיים מתאימים גם במקרים של קרקע חולית. שלא כמו הקרקע הסלעית, הקרקע החולית – כפי שניתן לנחש – היא קרקע רכה מאד. מידת הרכות שלה משתנה מאזור לאזור ומצריכה התייחסות נקודתית לכל קטע. תנאים אלה אינם פשוטים ונחשבים למאתגרים מאד כשמעוניינים לבצע עבודות תשתית כלשהן. תכנון מקדים, בחינת השטח ובעיקר שימוש בפתרונות בהתאמה מלאה, לרבות ציוד חדשני ומתקדם, הן הדרכים להתמודד עם כך ולהבטיח פתרון רלוונטי ונכון יותר לשטח.

לסיכום, בין אם מדובר בקרקע סלעית ובין אם זוהי קרקע חולית, קידוחים אופקיים הם ללא ספק הפתרון המתאים, ולו בשל מידת מורכבותה של הקרקע והאתגרים הרבים שהיא מציבה עוד בשלב תכנון פרויקט הנחת התשתיות. חשוב לפנות אך ורק לחברה מקצועית ומיומנת, המציעה סוג כזה של עבודות, כדי להצליח במשימה וליהנות מהתוצאות הרצויות. תכנון מקדים, בחינת הקרקע והסביבה כולה וגם שימוש בציוד חדשני, המאפשר את הקידוח האופקי, הן הדרך הנכונה לפעול והפתרון הנכון לכל קרקע – סלעית או חולית.