קידוחים אופקיים איכותיים לפריסת תשתיות תקשורת

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים אופקיים - פותרים לא מעט בעיותפריסת תשתיות מכל סוג, הן עניין הכרוך בהוצאות רבות, אותן מנסים לא פעם לצמצם ככל האפשר. כך למשל, כשחברת HOT פרסה את התשתית האופטית שלה בעיקר באזור מרכז תל אביב, היה מדובר במאות מטרים של תשתיות תקשורת אופטיות והדבר עלה מיליוני שקלים.

בכתבה שבה נתקלנו משנת 2004, עולה כי העלות לפריסת כל קילומטר תשתית עומד על כחצי מיליון ש"ח, כך שמדובר בהוצאה לא קטנה. מול העלויות הגבוהות של ציוד התמסורת, עולה הצורך לטמון את הציוד היקר בתוך האדמה בצורה טובה ככל שאפשר שלא תוביל לבעיות או לתקלות כעבור זמן מה. דבר זה מתאפשר באמצעות ביצוע קידוחים אופקיים בצורה מקצועית וטובה.

כשמדובר בצורך לטמון את תשתית התקשורת מתחת לאדמה, יש לדאוג לכמה פרמטרים:

  • איכות הצינורות – לאחר ביצוע קידוחים אופקיים, יוכנסו אל האדמה צינורות שבהם תועבר התשתית. חיסכון באיכות הצינורות עלול להוביל לתקלות בקווי התקשורת במוקדם או במאוחר.
  • הפרעה מינימלית לתנועה – יש לוודא כי ההפרעה לתנועה באזור ביצוע הקידוחים האופקיים הנה מינימלית או לא קיימת כלל. בדרך כלל, קידוחים אלו מבוצעים בצורה שאינה מפריעה כלל לתנועה. למשל, אם יש צורך להעביר את קווי התקשורת מתחת לכביש, ניתן לבצע זאת מבלי להפריע לכלי הרכב או להולכי הרגל.
  • אי פגיעה בתשתיות קיימות – יש לוודא כי תשתיות באזור ביצוע קידוח אופקי לא נפגעות כתוצאה מהפעולה. בדיוק בשל כך אנו מעניקים שירות בדיקה ואיתור תשתיות הניתן לפני ביצוע קידוחים אופקיים במטרה לוודא ששום תשתית לא תיפגע. כך, תחסכו עלויות תיקון שיידרשו במקרה שבו תהיה פגיעה בתשתית קיימת.

הפרמטרים שציינו מתאימים בהחלט גם לתשתיות נוספות כמו חשמל למשל. ש.ע.ר קידוח ותשתיות מבצעת קידוחים אופקיים ברמה גבוהה על ידי צוות מיומן ומקצועי שיבטיח כי הקידוח שלכם יבוצע בצורה הטובה ביותר, תוך מזעור הסיכויים לתקלות.