ניווט: עמוד הבית // איך מבצעים קידוחים אופקיים בסוגים שונים של קרקע?

איך מבצעים קידוחים אופקיים בסוגים שונים של קרקע?

קידוחים אופקיים הם שיטת קידוחים שנועדה לפרוס תשתיות מתחת לפני הקרקע. קידוחים אופקיים נודעים בכך שיש להם יתרונות רבים ובין היתר יכולים להתמודד עם מגוון רחב של סוגי קרקע. חברת ש.ע.ר קידוחים היא בעלת ניסיון רב בקידוחים אופקיים ובהתמודדות עם סוגי קרקע מגוונים ומאתגרים.

התמודדות עם קרקעות לקידוח

במידה רבה סוג הקרקע הוא זה שקובע איך ובאיזה אופן יתבצעו הקידוחים האופקיים. טרם העבודה יש לבצע בדיקה כוללת שבמסגרתה בוחנים את סוג הקרקע, את התשתיות הקיימות ואת סביבת העבודה. ישנם 3 סוגי קרקעות עיקריות שניתן לבצע בהן קידוחים אופקיים – קרקע סלעית וקרקע חולית.

קרקע סלעית

קרקע סלעית יכולה להופיע במגוון אזורים, בין אם הרריים ובין אם באזורים עירוניים. הקידוח בסלע מצריך ניסיון וידע משום שהוא בעייתי ומאתגר. דבר ראשון שיש לעשות טרם קידוח בקרקע סלעית, הוא להקפיד על קוטר הקידוח. הציוד המכני שאיתו משתמשים צריך להתאים לביצוע העבודה כך שיהיה גם מדויק וגם חזק מספיק.

בקידוחים מסוג זה יש גם לקחת בחשבון את הסביבה הקרובה לקידוח ולא לפגוע בתשתיות קיימות או בבניינים קיימים. כמו כן, ישנה חשיבות להיות מתואמים עם המבנה ההנדסי הקבוע ולשם כך צריך ניסיון בקידוחים בסלע ובקידוחים מורכבים.

קרקע חולית

למרות שנדמה כי החפירה בחול היא פשוטה יותר מחפירה בסלע, הדבר אינו כך. למעשה חפירה בקרקע שמרוחקת כמה קילומטרים מחוף הים מתמודדת עם אדמה הרבה פחות רכה מאדמה שסמוכה לחוף הים. על כן, הקידוח באדמה שכזאת מהווה אתגר עבור חברות הקידוח. למעשה המשימה היא שהצינורות שעוברים מתחת לאדמה יהיו יציבים ואת זה ניתן לעשות דרך קידוח שמגיע לקרקע יציבה, אשר אינה מושגת כתוצאה מאדמה רכה. ישנה חשיבות רבה לציוד הקידוח אשר מתאים לקרקע חולית ויש לערוך בדיקה יסודית של הקרקע טרם הקידוח.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות