על פרויקטים בתחום הקידוחים האופקיים

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הפרויקטים שמבצעת חברת ש.ע.ר קידוח ותשתיות, מבוצעים עבור גופים גדולים ומגוונים כמו חברות תשתית, תאגידי מים, רשויות מקומיות, חברות תקשורת ועוד. כך למשל, לחברה פרויקטים רבים של קידוח ביוב באורכים שונים עבור חברות מים, קידוח צינורות ניקוז, קידוחי תשתית עבור חברת החשמל (כולל קידוח בסלע) ועוד.

קידוח אינטגרליקידוחים אלו כולם הם קידוחים אופקיים, כלומר קידוחים המבוצעים לאורך הקרקע ולא לעומקה. הם נועדו לפרוס תשתיות מסוגים שונים (חשמל ותקשורת לדוגמא), קווי מים ועוד, מתוך רצון שהתשתית הנפרסת לא תפריע לתנועה, לא תהווה סכנה לאוכלוסייה וכמובן לא תהיה חשופה למפגעים ולתקלות.

הפרויקטים של חברת ש.ע.ר קידוח ותשתיות מבוצעים על ידי אנשי המקצוע המנוסים ביותר מהשורה הראשונה, כדי לפרוס את התשתית בצורה היעילה ביותר עבור מזמין השירות וכדי שהתשתית תיהנה ממצב של מינימום תקלות.

דוגמאות ליתרונות של קידוחים אופקיים

ניקח לדוגמא את הפרויקטים שאותם ביצעה החברה בתחום החשמל: קידוחים אופקיים באורכים של עשרות מטרים עבור חברת החשמל. כידוע, קווי חשמל הנפרסים מעל הקרקע חשופים למפגעי מזג האוויר, הם עלולים לסכן את התושבים – ולכן אנו רואים במיוחד בשכונות חדשות, שקווי החשמל נפרסים מתחת לקרקע. כך הם פחות חשופים ופחות מסכנים את התושבים.

סוג פרויקטים ייחודי שבו מתמחה חברת ש.ע.ר קידוח ותשתיות הוא קידוח בסלע. אחת העבודות שביצעה החברה הוא 3 קידוחים אופקיים בסלע של צינור 8" באורך 90 מטרים עבור חברת החשמל. פרויקט זה נועד לבסס תשתית על גבי קרקעות קשות שלא מתאימות לכך בצורה אחרת. הקוטר של קידוח בסלע הוא לרוב קטן משמעותית בהשוואה לקידוחים מסוגים אחרים, ולכן נדרש דיוק רב בעבודה.