ניווט: עמוד הבית // מתי יהיה מומלץ לבחור בקידוחים אופקיים?

מתי יהיה מומלץ לבחור בקידוחים אופקיים?

קידוחים נדרשים פעמים רבות בעבודות בנייה, פיתוח או תשתית. בין המצבים האלה, יש כאלה שבהם מומלץ לבחור בסוג מסוים של קידוחים, להם מספר יתרונות מעשיים. אנחנו נתייחס במאמר הנוכחי לקידוחים האופקיים, חלק מרכזי בסל השירותים של חברות קידוחים רבות ולמצבים בהם הבחירה בו הגיונית ואף נדרשת.

עבודות עירוניות

natural-gas-863266_640בין היתרונות של קידוחים אופקיים ניתן למנות את צמצום הצורך בחפירות מקדימות למינימום האפשרי, ביצוע עבודות קידוח עם מינימום הפרעה למרקם החיים והגעה לתוצאות מרביות תוך פרק זמן קצר יחסית, מה שעשוי לחסוך לא מעט כסף. כל היתרונות האלה נוכחים במקרה של קידוחים בשטח עירוני, בהם הקידוחים האופקיים מקבלים לרוב עדיפות מסיבות ברורות. כמובן שאת הקידוח ניתן לבצע כמעט בכל סוג אחר של שטח, עירוני וטבעי כאחד, אך היכולת שלו לבצע בצורה אידיאלית את העבודות העירוניות נחשבת ליתרון עצום שלא קיים בהכרח בסוגי קידוחים אחרים.

קידוחים במישור סלעי

קידוח בסלע הוא תרחיש נוסף בו קידוחים אופקיים נחשבים לנפוצים מאד. את הקידוח ניתן לעשות בכל מקום בו הקרקע היא כזו, בין אם שטח עירוני ובין אם שטח פתוח, כאשר היתרון המרכזי של הקידוח מהבחינה הזו הוא שניתן לבחור במספר עוצמות של קידוח (משתנים דוגמת קוטר הקידוח) ולהתאים אותן לסוג המשימה. קידוח בסלע המתבצע בצורה אופקית מאפשר תכנון מוקפד וגמישות מלאה, מה שמקטין למינימום את הסבירות לפגיעה בתשתית חיונית כלשהי במהלך עבודת הקידוח.

קידוחים בקרקע חולית

קרקע חולית נחשבת לאידיאלית אף היא לביצוע קידוחים אופקיים. למרות הרוך היחסי של הקרקעות האלה, הקידוח שלהן נחשב דווקא למורכב – יש צורך בקידוח גמיש אשר באמצעותו להתמודד עם הרכות הזו, כמו גם עם הסבירות ההגיונית בהחלט שדרגת החוזק שלה תשתנה. שינוי קוטר הקידוח נדרש פעמים רבות, כשהאמצעים המשמשים לקידוחים אופקיים מאפשרים את זה. חברות קידוחים חייבות לבצע תכנון מקיף של המלאכה גם במקרה הזה, תוך מתן התייחסות ראויה לכל פרמטר ביחס אליה.

מכל אלה, ניתן לטעון בפה מלא שקידוחים אופקיים יכולים וצריכים לקבל עדיפות בסוגים רבים של עבודות הנערכות כיום, ובתנאי שטח שונים.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות