ניווט: עמוד הבית // מה עלול לקרות בביצוע קידוחים אופקיים ללא בדיקה?

מה עלול לקרות בביצוע קידוחים אופקיים ללא בדיקה?

במקרים בהם קידוחים אופקיים HDD מתבצעים ללא איתור תשתית מתאימה או בדיקה מקיפה,  עלולות להיווצר בעיות ובהמשך אף סכנות.

בחברת ש.ע.ר קידוחים ותשתיות מוודאים העובדים שאיזור הקידוח לא בעייתי, מכיוון שאם מדובר באיזור בו הונחו בעבר תשתיות קודמות או שמא באזור אשר מורכב מקרקע בעייתית לקידוח, עלולות להיווצר סכנות. מוטב לדת שלפני ביצוע קידוחים אופקיים כדאי מאד לבדוק את האיזור לעומק ולראות שאין בו תשתיות קודמות. במידה וישנן כאלו, גילוי שלהן ידחה, סביר להניח, את הקידוח, אך יחסוך לחברות הקידוח השונות, ובמיוחד ללקוחות המזמינים אותן, המון כסף וכאבי לב על האובדן.קידוח לקווי מים

כאמור, ישנן מספר בעיות שעלולות להיווצר בביצוע קידוחים אופקיים ללא בדיקה.

עצירת נתיבי תחבורה

במידה וחברה הגיעה לאזור הקידוח, אך לא בדקה אותו לפני, אזי שההפרעה לתנועה תהיה כפולה ומכופלת זאת מפני שחלק מעבודות הקידוחים האופקיים דורשים חסימת נתיבים, וזה עוד לפני שדנו אודות הקצאת שוטרים נוספת לצד כח אדם.

גילוי תשתית ישנה

חברת הקידוח הגיע לאזור המיועד וגילתה בבדיקה מוקדמת כי יש כבר תשתית ישנה. האם אפשר לפתוח בעבודות קידוח ה-HDD? התשובה היא לא. דבר זה אינו מספיק ועדין אי אפשר להתחיל בעבודות אלא צריך לבצע איתור נוסף של תשתית בכל איזור הקידוח. העניין כמובן יביא לעיכוב נוסף בעבודות הביצוע אבל מוטב כך מאשר לגלות את הבעיה בלב הקידוחים.

איבוד כסף משמעותי

ההוצאה הכלכלית של קידוחים אופקיים לא מסתכמת בפרוטות. ביצוע קידוח שכזה ללא בדיקה ואיתור מקדים עלול לעלות לחברה במחיר גבוה מאד. צריך לזכור כי כל יום עיכוב עלול לפגוע בחברה המזמינה, בחברת הקידוחים וגם בציבור. חשוב לקחת הכל בחשבון ולעשות את המיטב על מנת לא לרשום עבודה כפולה בעקבות חוסר ריכוז.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות