מה עלול לקרות בביצוע קידוחים אופקיים ללא בדיקה?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
image-section-01-min.png

במקרים בהם קידוחים אופקיים HDD מתבצעים ללא איתור תשתית מתאימה או בדיקה מקיפה,  עלולות להיווצר בעיות ובהמשך אף סכנות.

בחברת ש.ע.ר קידוחים ותשתיות מוודאים העובדים שאיזור הקידוח לא בעייתי, מכיוון שאם מדובר באיזור בו הונחו בעבר תשתיות קודמות או שמא באזור אשר מורכב מקרקע בעייתית לקידוח, עלולות להיווצר סכנות. מוטב לדת שלפני ביצוע קידוחים אופקיים כדאי מאד לבדוק את האיזור לעומק ולראות שאין בו תשתיות קודמות. במידה וישנן כאלו, גילוי שלהן ידחה, סביר להניח, את הקידוח, אך יחסוך לחברות הקידוח השונות, ובמיוחד ללקוחות המזמינים אותן, המון כסף וכאבי לב על האובדן.קידוח לקווי מים

כאמור, ישנן מספר בעיות שעלולות להיווצר בביצוע קידוחים אופקיים ללא בדיקה.

עצירת נתיבי תחבורה

במידה וחברה הגיעה לאזור הקידוח, אך לא בדקה אותו לפני, אזי שההפרעה לתנועה תהיה כפולה ומכופלת זאת מפני שחלק מעבודות הקידוחים האופקיים דורשים חסימת נתיבים, וזה עוד לפני שדנו אודות הקצאת שוטרים נוספת לצד כח אדם.

גילוי תשתית ישנה

חברת הקידוח הגיע לאזור המיועד וגילתה בבדיקה מוקדמת כי יש כבר תשתית ישנה. האם אפשר לפתוח בעבודות קידוח ה-HDD? התשובה היא לא. דבר זה אינו מספיק ועדין אי אפשר להתחיל בעבודות אלא צריך לבצע איתור נוסף של תשתית בכל איזור הקידוח. העניין כמובן יביא לעיכוב נוסף בעבודות הביצוע אבל מוטב כך מאשר לגלות את הבעיה בלב הקידוחים.

איבוד כסף משמעותי

ההוצאה הכלכלית של קידוחים אופקיים לא מסתכמת בפרוטות. ביצוע קידוח שכזה ללא בדיקה ואיתור מקדים עלול לעלות לחברה במחיר גבוה מאד. צריך לזכור כי כל יום עיכוב עלול לפגוע בחברה המזמינה, בחברת הקידוחים וגם בציבור. חשוב לקחת הכל בחשבון ולעשות את המיטב על מנת לא לרשום עבודה כפולה בעקבות חוסר ריכוז.