מה חברות קידוחים צריכות לדעת לפני קידוחים אופקיים?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
קידוחים אופקיים - תמונה: FRAC
קידוחים אופקיים – תמונה: FRAC

אם אתם קבלן או חברת תשתית וזקוקים לקידוח, ניתן להניח שאחד הדברים החשובים לכם ביותר הוא שהקידוח האופקי שאתם מתכננים לא יארך זמן רב – שכן אתם אחראים על מספיק עניינים אחרים. הדבר בהחלט אפשרי ברוב המקרים, אבל כדי שהוא יהיה אפשרי, מומלץ להיערך אליו כמו שצריך – ולפחות למסור לחברת הקידוחים המבצעת כמה פרטים בסיסיים. למשל:

  • מטרת הקידוח וסוג הקידוח – אם מדובר בקידוח של קווי חשמל או תקשורת, אם יש צרוך לבצע קידוחים אנכיים או קידוחים אופקיים, וכמובן מה התוואי שבו צריכה לעבור התשתית.
  • סביבת הקידוח – הכוונה היא לכבישים, שבילים סלולים, תשתית ואלמנטים בולטים במקום שעלולים לפגוע במשהו בעבודות הקידוח המתוכננות. לא תמיד חברות קידוחים מגיעות לשטח ולכן חשוב לדעת מראש כמה שיותר על הסביבה.
  • קידוחים אחרים באזור – לא תמיד אנחנו יודעים איזו תשתית הונחה באזור המתוכנן לקידוח. במדינת ישראל קיימים שטחים רבים שבהם תשתית ישנה במיוחד, ועל מנת לדעת מה מסתתר בתוך הקרקע מומלץ לבצע בדיקה ואיתור תשתיות (שירות שאנו מספקים).
  • אופי הקרקע – קרקע סלעית למשל, או קטע מהקידוח שמאופיין בסלעים, צפויים להיות בעייתיים לקידוח בכלים הסטנדרטיים. לכן, מומלץ להעביר לחברה גם נתונים על אודות הקרקע.