מה היתרונות לביצוע קידוחים אופקיים במרחב עירוני?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים מהווים חלק בלתי נפרד מהפעולות הנעשות לצורך עבודות בנייה, תשתית או פיתוח. במקרה של מרחב עירוני קיים, המשימה הופכת למורכבת יותר מבחינה טכנית, כאשר הבנייה הקיימת והסיכון לפגיעה בתשתיות מצריכים זהירות יתרה. קידוחים אופקיים הנעשים על ידי חברות קידוחים המתמחות בכך הם המפתח היעיל ביותר להתמודדות עם הבעיה.

על הקידוחים האופקיים

site-208251_640כפי שניתן להסיק משם, קידוחים אופקיים הם שונים ביחס לסוג "המסורתי" של קידוחים הנעשים אנכית, כלומר לעומק. העיקרון כאן הוא שאנשי החברה יבצעו קידוח בסלע על מנת להגיע לעומק מינימלי מתחת לפני השטח – לרוב, כמה מטרים בודדים בלבד – ומשם יתקדמו בכיוון אופקי מתחת לפני הקרקע. היתרון הראשון המסתתר בכך הוא שהקידוח מאפשר לצמצם את ההפרעה לסביבה, שמאפיינת בוודאי כל מרחב עירוני, למינימלית. אם לוקחים בתור דוגמא מייצגת את הכבישים השונים, הרי שקידוח אופקי המתוכנן בקפידה יכול להבטיח שהתנועה בכביש תהיה סדירה גם במהלך תקופת הקידוחים, מה שממש אי אפשר להגיד על הקידוחים האנכיים.

הקידוחים האופקיים, בהמשך לכך, מסייעים לחסוך בעלות שלה ולהקטין את זמן הביצוע שלה. אפשר להדגים זאת באמצעות תרחיש הקידוח בכביש שתואר מעלה – אין כאן צורך בחסימת הכביש, דבר שמקל על התושבים ועל גורמי השיטור שידאגו שהוא אכן יישאר חסום. סוגיה משמעותית אחרת התורמת לחיסכון היא שקידוחים אופקיים לא בהכרח מצריכים חפירות מוקדמות.

התאמה למשימה ספציפית

קידוחים אופקיים יכולים להתבצע כיום בתנאי סביבה שונים, כאשר המעלה המשמעותית שלהם מהבחינה הזו היא היכולת להתאים את הקידוח לאופי העבודה, גמישות אשר מאפיינת את הקידוחים האנכיים. את הנחת התשתית לביצוע הקידוח, כפי שמאפיין למשל קידוח בסלע, ניתן לעשות על פי התנאים הספציפיים של השטח, או לחלופין הדרישות של אלה שמבצעים את העבודה. את המרחקים בין נקודות הקידוח ניתן להתאים גם כן לאופי המשימה. כמו כן ניתן להתאים גם את עומק הקידוח. חברות קידוח מקצועיות שלוקחות על עצמן את המשימה יעשו זאת ללא דופי, כשבמעמד הבחירה של החברה צריך לראות האם היא אכן מתמחה בסוג זה של קידוחים ומחזיקה בכוח אדם ובציוד שמאפשר לבצע זאת.