ניווט: עמוד הבית // מהי החשיבות של בדיקה מוקדמת טרם ביצוע קידוחים אופקיים?

מהי החשיבות של בדיקה מוקדמת טרם ביצוע קידוחים אופקיים?

הבדיקה המוקדמת היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שניתן לבצע לפני קידוחים אופקיים. ישנה משמעות רבה לאופן הבדיקה, למקצועיות של החברה שמבצעת אותה ולסדר הגודל שלה. למעשה, כאשר מבצעים קידוחים אופקיים ללא בדיקת תשתית מתאימה, נוצרות בעיות ואף סכנות.

מהי בדיקה מוקדמת?

קידוחים אופקייםהבדיקה המוקדמת שמצבעים טרם תחילת הקידוחים היא בדיקה שבוחנת אם אזור הקידוח אינו בעייתי, אם הונחו בו כבר תשתיות ואם הקרקע היא בעייתית לקידוח. חשוב לציין כי שטחים עירוניים ובנויים מכילים תשתיות שלא קיימות בתכניות ולכן חייבים לבחון באופן פיזי את הקרקע. איתור התשתיות באמצעות מכשור מתקדם יכול לספק מידע רחב, שיאפשר לבצע בהמשך קידוחים בצורה הטובה ביותר.

בדיקה מוקדמת – תקציב, תוואי קרקע והפרעה לסביבה

בדיקה מוקדמת של הקרקע טרם הקידוח יכולה לסייע ב-3 אלמנטים עיקריים, הקשורים לעבודות של קידוחים אופקיים – תקציב, תוואי קרקע והפרעה לסביבה:

  • תקציב – קידוחים אופקיים הם עסק יקר ואם לא מבצעים בדיקה מוקדמת כמו שצריך, יכול מאוד להיות שההוצאה לחברה עבור קידוחים אלה תהיה גבוהה בהרבה. הדבר עלול לגרום לעיכובים בפרויקט ולפגוע במזמין הפרויקט ובסביבה. על כן, ישנה חשיבות רבה לערוך בדיקה מוקדמת שתבחן את תנאי השטח, את האלמנטים הקיימים ואת הציוד המתאים שיש להשתמש בו.
  • תוואי קרקע קיים – במקרה ולא בוצעה בדיקה מוקדמת או לא בוצעה כהלכה, יכול לקרות מצב בו חברת הקידוח תגיע לאזור המיועד ותגלה כי כבר קיימת תשתית ישנה. במקרה כזה לא ניתן להתחיל בעבודות הקידוח , מה שיביא לעיכוב נוסף. בבדיקה מוקדמת ומקצועית ניתן לבצע איתור של תשתית ולהתמודד עם הבעיה טרם תחילת הקידוח.
  • הפרעה לסביבה – חלק מעבודות הקידוחים האופקיים, דורשים כי נתיבי תחבורה ייחסמו. לשם כך דרוש כוח אדם והכנה מוקדמת שאף כוללת הקצאת שוטרים. בבדיקה מוקדמת ניתן להיערך למצב כזה וכך גם לא לעצור את הפרויקט ולא להפריע לסביבה.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות