מהי החשיבות של בדיקה מוקדמת טרם ביצוע קידוחים אופקיים?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

הבדיקה המוקדמת היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שניתן לבצע לפני קידוחים אופקיים. ישנה משמעות רבה לאופן הבדיקה, למקצועיות של החברה שמבצעת אותה ולסדר הגודל שלה. למעשה, כאשר מבצעים קידוחים אופקיים ללא בדיקת תשתית מתאימה, נוצרות בעיות ואף סכנות.

מהי בדיקה מוקדמת?

קידוחים אופקייםהבדיקה המוקדמת שמצבעים טרם תחילת הקידוחים היא בדיקה שבוחנת אם אזור הקידוח אינו בעייתי, אם הונחו בו כבר תשתיות ואם הקרקע היא בעייתית לקידוח. חשוב לציין כי שטחים עירוניים ובנויים מכילים תשתיות שלא קיימות בתכניות ולכן חייבים לבחון באופן פיזי את הקרקע. איתור התשתיות באמצעות מכשור מתקדם יכול לספק מידע רחב, שיאפשר לבצע בהמשך קידוחים בצורה הטובה ביותר.

בדיקה מוקדמת – תקציב, תוואי קרקע והפרעה לסביבה

בדיקה מוקדמת של הקרקע טרם הקידוח יכולה לסייע ב-3 אלמנטים עיקריים, הקשורים לעבודות של קידוחים אופקיים – תקציב, תוואי קרקע והפרעה לסביבה:

  • תקציב – קידוחים אופקיים הם עסק יקר ואם לא מבצעים בדיקה מוקדמת כמו שצריך, יכול מאוד להיות שההוצאה לחברה עבור קידוחים אלה תהיה גבוהה בהרבה. הדבר עלול לגרום לעיכובים בפרויקט ולפגוע במזמין הפרויקט ובסביבה. על כן, ישנה חשיבות רבה לערוך בדיקה מוקדמת שתבחן את תנאי השטח, את האלמנטים הקיימים ואת הציוד המתאים שיש להשתמש בו.
  • תוואי קרקע קיים – במקרה ולא בוצעה בדיקה מוקדמת או לא בוצעה כהלכה, יכול לקרות מצב בו חברת הקידוח תגיע לאזור המיועד ותגלה כי כבר קיימת תשתית ישנה. במקרה כזה לא ניתן להתחיל בעבודות הקידוח , מה שיביא לעיכוב נוסף. בבדיקה מוקדמת ומקצועית ניתן לבצע איתור של תשתית ולהתמודד עם הבעיה טרם תחילת הקידוח.
  • הפרעה לסביבה – חלק מעבודות הקידוחים האופקיים, דורשים כי נתיבי תחבורה ייחסמו. לשם כך דרוש כוח אדם והכנה מוקדמת שאף כוללת הקצאת שוטרים. בבדיקה מוקדמת ניתן להיערך למצב כזה וכך גם לא לעצור את הפרויקט ולא להפריע לסביבה.