כיצד קידוחים אופקיים שינו את עבודות התשתית?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים אופקיים נחשבים כיום לאחד מסוגי הקידוחים המבוקשים ביותר, ולא בכדי. הם מציעים מענה במקרים בהם קידוחים אחרים אינם יעילים והם עוזרים להתמודד עם תנאי שטח בעייתיים. בעוד שקידוחים אחרים נהגו לפגוע בסביבה ובעיקר גם להפריע לה – הקידוחים האופקיים אפשרו עבודה נקייה, מדויקת וגם כזו שאיננה מפריעה למבנה קיים או לכל אלמנט אחר שסביבו, מה ששינה לחלוטין את תחום עבודות התשתית והפך אותו למתקדם ולאיכותי הרבה יותר.

מה מאפיין קידוחים אלה?

natural-gas-863260_640כשמדברים על קידוחים אופקיים מתכוונים – כפי שניתן להסיק משמם – לקידוחים הנעשים באופן אופקי והכוללים שימוש בציוד חדשני ומתקדם החודר אל מעמקי הקרקע בצורה ישירה, בזווית של 90 מעלות לרוב. בעוד שעבודות תשתית אחרות נהגו להסב נזק רב לסביבה, ולו כדי לאפשר להעביר צנרת חדשה – שיטה מתקדמת וחדשנית זו של קידוחים משנה לחלוטין את פני התמונה, והופכת את עבודות התשתית ואת עבודות הקידוח למדויקות, לבטוחות וליעילות יותר. הדבר נכון בעיקר למקומות עירוניים צפופים: מקומות שיש בהם מבנים רבים, אך יחד עם זאת מעוניינים לבצע עבודות תשתית מסוגים שונים מבלי להפריע להם או לגרום לנזקים מיותרים.

יעילות, חדשנות ובטיחות

עבודות קידוחים אופקיים מאפשרות הנחת התשתית ופריסתה ללא כל הפרעה מיותרת לסביבה. הציוד המתקדם הלוקח בהן חלק עוזר להגיע לרמת ביצועים גבוהה ולדיוק מרבי בתהליך העבודה. זאת בניגוד לעבודות התשתית שהוצעו לנו בעבר: עבודות שבחלקן התבססו על תכנון בסיסי ועל ציוד מאסיבי מאד. כיום, יכולות החברות המציעות עבודות קידוח מסוג כזה לבחון היטב את השטח, לתכנן את הפרויקט הכולל את עבודות התשתית השונות ולהיעזר במיטב הטכנולוגיה, לרבות הקידוחים האופקיים, כדי להתמודד בהצלחה עם אתגריו השונים של השטח.

לסיכום, עבודות התשתית שהוצעו לנו בעבר כללו הוצאה כספית גבוהה מאד, היו עשויות לעיתים לפגוע בסביבה ובקרקע עצמה ולא תמיד הצליחו להתמודד עם אתגרי השטח. אולם, בזכות האפשרות לבצע קידוחים אופקיים השתנו פני התמונה וכיום המצב הוא אחר. ניתן לחסוך בעלויות, להגיע אל התוצאות הרצויות וגם להציע לעובדים ולכל מי שבסביבה רמת בטיחות גבוהה!

נגישות