כיצד קידוחים אופקיים יכולים למנוע נזקים לפרויקט תשתית?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

פרויקט תשתית, בין אם זו תשתית של בזק, תשתית של חברת החשמל או אולי תשתית של מערכות מים שונות, עשוי להיות מורכב במיוחד ופעמים רבות גם בעייתי מאד. הדבר נכון בעיקר כשמדובר באזור עירוני, אזור שיש בו לא מעט מבנים, תשתיות קיימות נוספות וגם אלמנטים שונים בשטח כולו. באמצעות קידוחים אופקיים, המאפשרים רמת דיוק גבוהה מאד וגם עבודה בטוחה יותר, אפשר למנוע נזקים לפרויקט עצמו ולסביבה כולה.

איך זה עובד?

site-1374593_640קידוחים אופקיים מיועדים לסוגים שונים של פרויקטים: הנחת תשתיות קווי ביוב, קווי מים, קווי תקשורת, גז ואפילו צנרת תעשייתית. קידוחים מסוג זה שונים מקידוחים אנכיים והם נעשים לעומק הקרקע, בזווית של 90 מעלות. מסיבה זו הם יעילים הרבה יותר, חסכוניים הרבה יותר ובעיקר – אינם פוגעים בסביבה. בעזרת מכונות קידוח חדשניות ומתקדמות מבצעים את עבודות הקידוח בשטח עצמו, גם כשמדובר בקרקע מאתגרת מאד, כמו קרקע חולית או קרקע סלעית.

מכונות הקידוח משתמשות בנוזל או באוויר, המוזרמים אל עומקי הקרקע בלחץ גבוה במיוחד. הלחץ הזה מאפשר למים או לאוויר לחתוך את הקרקע, את הסלע או את החול, ולצאת החוצה יחד עם העפר עצמו. כשמדובר בקרקע רכה מאד, אפשר לשנות את כיוון הקידוח ואף את נתיב הצינור. כשמדובר בקרקע שאיננה יציבה, משתמשים בצינור כפול, המונע את התמוטטות דפנותיה אל בור הקידוח.

בעזרת קידוחים אופקיים ולאור השימוש במכונות הקידוח החדשניות, ניתן לבצע את העבודה עצמה בצורה מדויקת יותר ולהתאים אותה לכל סוג של קרקע. הדיוק הזה עוזר למנוע נזקים בסביבה וגם בקרקע עצמה ואפילו בתשתיות אחרות בשטח, אם הן קיימות בו. כך, ניתן לחסוך עלויות גבוהות ולהגיע אל התוצאות הרצויות מבלי לבזבז על העבודה זמן יקר.

מי מציע את השירות?

עבודות קידוחים אופקיים מוצעות על ידי חברות המתמחות בתחום כמו חברת ש.ע.ר קידוחים. החברה מציעה סוגים נוספים של קידוחים ומאפשרת לכל לקוח הפונה אליהן לקבל את השירות הנכון לו ביותר. החברה נעזרת בפיתוחים האחרונים בתחום ומנצלת את יתרונותיהם הרבים של הקידוחים האופקיים כדי להביא להצלחתו של הפרויקט.

 

נגישות