ניווט: עמוד הבית // כיצד ניתן למנוע תקלות מראש כאשר מבצעים קידוחים אופקיים?

כיצד ניתן למנוע תקלות מראש כאשר מבצעים קידוחים אופקיים?

קידוחים, מעצם ההגדרה שלהם, הם עסק למקצוענים בלבד. זוהי מלאכה מורכבת המצריכה תכנון מוקפד ושימוש בציוד המתקדם ביותר, שמותאם באופן מלא לסוג המשימה ולמאפייני השטח. לכן, מי שזקוק לעבודה מהסוג הזה צריך לוודא מראש שהוא בוחר בצורת הקידוח בעלת סיכויי ההצלחה הגדולים ביותר. במציאות הנוכחית, הקידוחים שעונים על ההגדרה הזו באופן מלא הם הקידוחים האופקיים.

 

המטרה: מקסימום תוצאות במינימום נזק

קידוחים אופקייםקידוחים אופקיים הם קידוחים המתבצעים בצורה אופקית, לאחר הגעה לעומק מסוים מתחת לפני הקרקע. עצם ההגדרה הזו מסבירה מדוע הם פשוטים יותר לביצוע ובטוחים פי כמה מאשר האלטרנטיבות האנכיות. הירידה לעומק הקרקע היא המינימלית ביותר האפשרית, מה שגם מקל את התהליך וגם מקטין במידה ניכרת את הסיכויים לפגיעה בתשתיות חשובות.

בהתאם לכך, הרי שקידוחים המתבצעים בצורה אופקית נוטים להיות קצרים יותר מאשר אלה האנכיים, כשהסיכויים שמשהו ישתבש לאורך הדרך קטנים גם כן.

מבחינה כלכלית, אין קושי להצביע על היתרונות של קידוחים אופקיים במצב הדברים הזה. ככל שהמלאכה מתבצעת תוך פרק זמן קצר יותר, וככל שפחות דברים משתבשים במהלכה, כך המחיר שלה הופך להיות נמוך יותר.

לא בכדי יש פעמים רבות פער משמעותי בין קידוח אופקי לבין קידוח אנכי בביצוע משימה מסוימת מבחינת המחיר הנגבה על המשימה – לא רק בנקודת ההתחלה, אלא גם בפועל. בכל הנוגע לקידוחים, לא תמיד יוצע לכם מחיר קבוע אליו יכולה החברה להתחייב מראש, אך הקידוחים האופקיים הם הכי קרובים לכך.

דיוק והתאמה

דבר נוסף שמציעים קידוחים אופקיים הוא גמישות והתאמה של הקידוח למאפייני המשימה: למשל מבחינת סוג הקידוח הנדרש או מבחינת עומק הקרקע. הדיוק הזה מונע אף הוא סיבוכים שונים שעלולים להיגרם כאשר מתבססים על שיטות מתקדמות פחות. הקידוחים האופקיים מאפשרים להתאים את הציוד ולשנות את מאפייניו בהתאם למשימה, מה שמהווה יתרון משמעותי בהתחשב בכך שיש אזורים בהם נדרשות רמות שונות של קידוח: חשבו על קרקע חולית בה דרגות הרוך של הקרקע הן הכל חוץ מקבועות. ברור שגם במצב הדברים הזה נדרש תכנון מוקפד עד לפרטי פרטים, אך כשעושים זאת אין סיבה שהתהליך לא יצליח.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות