כיצד ניתן למנוע תקלות בקידוחים אופקיים?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים אופקיים נחשבים לפתרון המושלם להנחת תשתיות ולפריסתן מתחת לפני הקרקע. את הקידוח האופקי ניתן לבצע תוך מינימום הפרעה לסביבה, לכן סוג זה של קידוחים נחשב לפתרון המועדף באזורים צפופים כמו מרכזי הערים, המאופיינים בבנייה רוויה. עם זאת, כדי להימנע מתקלות בקידוחים אופקיים חשוב לפנות רק לחברה מקצועית ומובילה בתחום, וכדאי לדעת כי חברת שער קידוחים נחשבת לחברה המובילה בתחום מורכב זה.

מניעת תקלות באמצעות תכנון מקצועי ובדיקות מקדמיות

bulldozer-410119_640ראוי לציין כי קידוחים אופקיים לפריסת תשתיות שונות מתחת לפני הקרקע מחייבים תכנון מקצועי וקפדני. עוד לפני התחלת הקידוחים, צוות מקצועי בוחן את סוג הקרקע בה יש לקדוח. אפיון סוג הקרקע מאפשר לחברת שער קידוחים להכין את הציוד הנדרש לעבודה, כדי להימנע מתקלות מיותרות העלולות לגרום לעיכובים בלוח הזמנים ובהשלמת העבודה, כמו גם לבלאי גבוה של המקדחים ושל שאר הציוד.

חשוב לדעת כי קידוחים אופקיים מתאימים בעיקר לשני סוגי קרקע: קרקע סלעית וקרקע חולית. הקידוח האופקי בקרקע סלעית מהווה אתגר לא פשוט לחברה ויש לבחור בציוד מתקדם על מנת להצליח לקדוח בקרקע הקשה. קרקע חולית נחשבת לקלה יותר לקדיחה, אך למעשה קידוחים אופקיים בקרקע חולית מחייבים פתרונות מתקדמים לתמיכה בקידוח, כיוון שהקרקע אינה יציבה.

ציוד משוכלל ושיטות עבודה מתקדמות

כאמור, כדי למנוע תקלות בקידוחים אופקיים יש לבצע בדיקה מקדמית של סוג הקרקע. בהתאם לכך ניתן לתכנן את הקידוח ולבחור את הציוד הנדרש למשימה. תכנון מקצועי מאפשר לחברה להגיע עם כל הציוד המתאים ולבצע את העבודה במהירות האפשרית, תוך מינימום הפרעה לחיי התושבים באזור, לרבות תנועת כלי רכב ותנועת הולכי הרגל.

באמצעות ציוד חדשני ומתקדם ובעזרת שיטות עבודה יעילות ניתן לבצע את הפרויקט בהתאם ללוח זמנים שנקבע מראש. יש לזכור כי תשתיות ישנות מונחות מתחת לפני הקרקע ללא תיעוד, לכן חשוב לתכנן את הקידוח בקפידה. חברת שער קידוחים בודקת מול הגורמים הרלוונטיים אילו תשתיות מונחות מתחת לקרקע, על מנת לתכנן את עומק הקידוח וכדי להימנע מפגיעה בתשתיות קיימות ומתקלות העלולות לעכב את העבודה ולהפריע לשגרת החיים של התושבים.