ניווט: עמוד הבית // חשיבות תכנון הקידוח באופן יסודי

חשיבות תכנון הקידוח באופן יסודי

חברות קידוחים עוסקות באופן יומיומי בקידוחים באזורים רבים, על קרקעות מסוגים שונים ובאזורים צפופים יותר וצפופים פחות. ישנם קידוחים קטנים יחסית הנחשבים "פשוטים" יותר, וישנם קידוחים גדולים ומורכבים, המצריכים עבודה ממושכת יותר ורגישות מקסימלית בהתאם.

קידוחים אלו עשויים להיות על קרקע בעייתית לקידוח (כמו למשל קידוח בסלע) או על קרקע שמתחתיה תשתיות רבות. בדרך כלל, תשתיות רבות מאפיינות אזורים עירוניים שבהם אוכלוסייה רבה, ובה תשתיות חשמל, מים, תקשורת ועוד. מלבד ביצוע קידוח אופקי או כל קידוח שהוא ברמה גבוהה, חשוב מאוד לא לפגוע בתשתיות קיימות ולגרום נזק על הדרך.

מה קורה כשלא מתכננים קידוח כראוי?

קידוחים לקווי מים בנבטים - ש.ע.ר קידוח ותשתיות
קידוחים לקווי מים בנבטים – ש.ע.ר קידוח ותשתיות

חברות קידוחים מכירות את ה'לחץ' התמידי לסיים את העבודה במהירות המקסימלית. לחץ זה נובע מתוך העלויות הגבוהות שחלק מהקידוחים דורשים: פריסת שוטרים והכוונת תנועה, ימי עבודה נוספים וכו'. כמובן שיש למצוא את האיזון בין הרצון לסיים את העבודה בהקדם, לבין הצורך לבצע אותה ביסודיות, תוך תכנון קפדני. עבודה המבוצעת במהירות רבה, לא תמיד תהיה טובה, והנזקים שעלולים להיגרם בעקבות קידוח ללא תכנון, עלולים להיות גדולים מאוד.

כך למשל, כאשר לא מתכננים קידוח באופן יסודי, ישנן תקלות שעלולות לצוץ בדרך שמעכבות את העבודה. וכמו שאומר הפתגם הידוע: "זמן שווה כסף", ובמקרה זה כסף שחבל מאוד להפסיד. בנוסף, עיכוב בעבודה יביא להפרעה לתנועה בחלק מהקידוחים, בצורך לבצע בדיקה ואיתור תשתיות באזור הקידוח ועוד. לו בדיקה כזו הייתה מבוצעת מבעוד מועד, ייתכן שחלק מהתקלות היו נמנעות.

ההמלצות שלנו לקידוח מוצלח

הפתרון הוא לא לבחור חברות קידוחים לא מנוסות, אלא ללכת על חברה רצינית המוכנה להגיע לאזור הקידוח לפני ביצועו ולבחון אותו. כמו כן, ניתן להיעזר תמיד בשירות בדיקה ואיתור תשתיות. אנו בש.ע.ר קידוח ותשתיות מאמינים כי בדיקה זו חשובה מאוד לטובת קידוח מוצלח ללא תקלות.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות