חשיבות תכנון הקידוח באופן יסודי

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

חברות קידוחים עוסקות באופן יומיומי בקידוחים באזורים רבים, על קרקעות מסוגים שונים ובאזורים צפופים יותר וצפופים פחות. ישנם קידוחים קטנים יחסית הנחשבים "פשוטים" יותר, וישנם קידוחים גדולים ומורכבים, המצריכים עבודה ממושכת יותר ורגישות מקסימלית בהתאם.

קידוחים אלו עשויים להיות על קרקע בעייתית לקידוח (כמו למשל קידוח בסלע) או על קרקע שמתחתיה תשתיות רבות. בדרך כלל, תשתיות רבות מאפיינות אזורים עירוניים שבהם אוכלוסייה רבה, ובה תשתיות חשמל, מים, תקשורת ועוד. מלבד ביצוע קידוח אופקי או כל קידוח שהוא ברמה גבוהה, חשוב מאוד לא לפגוע בתשתיות קיימות ולגרום נזק על הדרך.

מה קורה כשלא מתכננים קידוח כראוי?

קידוחים לקווי מים בנבטים - ש.ע.ר קידוח ותשתיות
קידוחים לקווי מים בנבטים – ש.ע.ר קידוח ותשתיות

חברות קידוחים מכירות את ה'לחץ' התמידי לסיים את העבודה במהירות המקסימלית. לחץ זה נובע מתוך העלויות הגבוהות שחלק מהקידוחים דורשים: פריסת שוטרים והכוונת תנועה, ימי עבודה נוספים וכו'. כמובן שיש למצוא את האיזון בין הרצון לסיים את העבודה בהקדם, לבין הצורך לבצע אותה ביסודיות, תוך תכנון קפדני. עבודה המבוצעת במהירות רבה, לא תמיד תהיה טובה, והנזקים שעלולים להיגרם בעקבות קידוח ללא תכנון, עלולים להיות גדולים מאוד.

כך למשל, כאשר לא מתכננים קידוח באופן יסודי, ישנן תקלות שעלולות לצוץ בדרך שמעכבות את העבודה. וכמו שאומר הפתגם הידוע: "זמן שווה כסף", ובמקרה זה כסף שחבל מאוד להפסיד. בנוסף, עיכוב בעבודה יביא להפרעה לתנועה בחלק מהקידוחים, בצורך לבצע בדיקה ואיתור תשתיות באזור הקידוח ועוד. לו בדיקה כזו הייתה מבוצעת מבעוד מועד, ייתכן שחלק מהתקלות היו נמנעות.

ההמלצות שלנו לקידוח מוצלח

הפתרון הוא לא לבחור חברות קידוחים לא מנוסות, אלא ללכת על חברה רצינית המוכנה להגיע לאזור הקידוח לפני ביצועו ולבחון אותו. כמו כן, ניתן להיעזר תמיד בשירות בדיקה ואיתור תשתיות. אנו בש.ע.ר קידוח ותשתיות מאמינים כי בדיקה זו חשובה מאוד לטובת קידוח מוצלח ללא תקלות.

נגישות