ניווט: עמוד הבית // השיטות היעילות ביותר לביצוע קידוחים אופקיים

השיטות היעילות ביותר לביצוע קידוחים אופקיים

עם השנים, כמו בתחומים רבים, גם תחום הקידוח הלך והתפתח. טכנולוגיות חדשות נכנסו, ציוד שהחליף ציוד ישן, טכניקות שונות ועוד. אלא שגם היום, אחת מטכניקות הקידוח הפופולריות ביותר היא קידוח אופקי, הנחשבת לאחת המבוקשות, הן בישראל והן בעולם.

עבור אלו שלא יודעים, קידוחים אופקיים מתבצעים למעשה כדי לפרוס תשתיות מתחת לפני השטח. קידוחים אופקיים נועדו, בין היתר, להתמודד עם סוגי קרקעות שונים, לרבות קרקע סלעית.

איך מבצעים קידוחים אופקיים?

ראשית, כל קידוח אופקי מתחיל בקידוח ניסיון, זאת כדי לוודא שהאזור שבו אמור להתבצע הקידוח מתאים לסוג העבודה. כך ניתן ללמוד לא מעט על שטח הקידוח ולבצע הערכות רבות. לאחר שמתחילים לבצע את הקידוח, יש לתת תשומת לב מירבית למקדח, שכן עת הוא מגיע לנקודת היעד, על חברת הקידוח להחליפו באחר. לאחר שעבודות הקידוח בוצעו, ניתן להכניס פנימה צינורות.

אילו סוגי קידוחים אופקיים קיימים?

קידוח בסלע

ייעוץ והדרכה

מדובר באחד הקידוחים האופקיים המורכבים ביותר, בטח לעומת השיטות האחרות. קידוח זה מבוצע בעזרת מכונות קידוח מתקדמות וגדולות, המבצעות את עבודת הקידוח בצורה מדויקת להפליא, כדי לא לפגוע באדמה הסלעית.

קידוח בדחיקה

לעומת קידוח בסלע, קידוח בדחיקה מבוצע בעזרת מכונות קטנות, בעזרתן ניתן לבצע קידוחים קטנים יותר, באורכים קצרים של עד 25 מטר. קידוח זה מבוצע בעיקר בעבודות בתוך העיר.

קידוח אינטגרלי HDD

קידוח המבוצע עד למרחק של 3200 מטרים. קידוח זה מבוצע עת רוצים לבצע קידוחים למרחקים גדולים ומבלי לגרום להפרעה סביבתית, כמו למשל קידוח מתחת לכביש מרכזי.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות