העלויות הכרוכות בתכנון לקוי של קידוח

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

חברות תקשורת ותשתית, רשויות מקומיות, קבלנים וגופים נוספים זקוקים במהלך פעילותם השוטפת לעבודות קידוחים מסוגים שונים. לרוב מדובר בפרויקטים מסוג קידוחים אופקיים. פרויקטים אלו דורשים חברות קידוחים מקצועיות ואמינות, שיבצעו את העבודה באופן המקצועי ביותר, בהפרעה מינימלית לסביבה ותוך מחויבות ללקוח ולתוצאות.

כל קידוח, בין אם מדובר בקידוח HDD, קידוח בסלע, קידוח לניקוז ועוד – דורש מחשבה ותכנון. כאשר העבודה מבוצעת לאחר תכנון ומחשבה, ניתן להבטיח כי:

  • העבודה תיעשה תוך הפרעה מינימלית באזור הקידוח.
  • העבודה תיעשה בתוך פרק הזמן המינימלי האפשרי.
  • התוצאות תהיינה טובות ואמינות.
  • הלקוח יחסוך סכומי כסף מתקלות שעלולות להתרחש מתכנון לקוי.

מה קורה כשהקידוח מבוצע ללא תכנון יסודי?

העלויות הכרוכות בתכנון לקוי של קידוחחשוב לציין שקידוחים שמבוצעים ללא תכנון ראוי, עלולים בחלק מהמקרים לגרום, מלבד לנזק, גם להוצאות לא מעטות. כך למשל, יש להכיר את השטח שבו מבוצעת העבודה ולהתאים לו את סוג הקידוח. באופן זה, עבור קרקע סלעית יותאם קידוח בסלע ועבור קרקע מסוג אחר, קידוח אחר. ביצוע קידוח שאינו מתאים לסוג הקרקע עלול להוביל למסקנה שיש לבחור בשיטה אחרת – ולא רצוי שזה יקרה תוך כדי העבודה, כאשר הצוותים בשטח. זכרו – כל יום שבו הצוותים בשטח מאריך את משך העבודה וכמובן עולה לכם כסף.

בנוסף, תכנון קידוח יסודי יאפשר לכם לא להפריע למהלך התנועה התקין באזור הקידוח. בכבישים סואנים, שבהם ניתן לבצע זאת, מבוצע קידוח אינטגרלי. ניתן לקדוח בשיטה זו למרחק של עד 300 מטרים באופן מיטבי, וזאת מבלי לחסום כבישים (ולכן אין צורך בשוטרים). כאשר הדבר מתאפשר, אנו בש.ע.ר קידוח ותשתיות ממליצים לבחור בשיטות אלה, שחוסכות ללקוחותינו סכומי כסף גדולים עבור ימי עבודה.

ההמלצה: שירות ייעוץ לקידוחים

לאחר שהבנו את חשיבות התכנון בביצוע קידוחים אופקיים וקידוחים נוספים, נציין כי חברתנו מציעה שרותי ייעוץ לקידוחים על מנת שבפרויקטים שלכם לא תהיינה תקלות שיביאו לעיכוב בלוח הזמנים או לחסימת כבישים – שכן כל טעות כזו משבשת את סדר היום ומביאה להוצאות רבות. יועץ לקידוח יסייע לכם לבחור בפתרון המותאם לכם ביותר לאחר שיגיע לשטח ויסקור את כל מאפייני הפרויקט.