ההבדל בין קרקע חולית לקרקע סלעית בקידוחים אופקיים

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים אופקיים מהווים חלק חשוב ובלתי נפרד מפרויקטים של עבודות תשתית ובנייה, אך העבודה מחייבת תכנון מדויק לפרטי פרטים על מנת להימנע מנזקים. תכנון הפרויקט מחייב בדיקה קפדנית של תוואי השטח ושל תנאיו, יש לאפיין את סוג הקרקע ובהתאם לכך יכולות חברות קידוחים מקצועיות להתאים את הציוד הנדרש לפרויקט. חשוב להדגיש כי ישנם הבדלים משמעותיים בין קידוח אופקי בקרקע חולית לבין קידוח בקרקע סלעית.

סקר תשתיות וחתך אורך

תכנית הקידוחים מתחילה בסקר תשתיות וחתך אורך כדי לתכנן בדיוק מרבי את שלבי הקידוח, וכדי לקבוע מהו סוג המקדחים והציוד בהם יש excavators-800996_640לעשות שימוש. חשוב לציין כי בקידוח אופקי בקרקע סלעית עלול להיגרם נזק רב לתשתיות קיימות בשטח, לכן יש לתכנן את העבודה ולרוב מבצעים אותה באמצעות טכנולוגיית קידוח HDD בקוטר קטן. קידוח נכון באמצעות ציוד חדשני ומתקדם מאפשר לבצע את הקידוח בדיוק רב, למרות הקרקע הסלעית הקשה. יש לזכור כי קידוח בקרקע סלעית עלול לגרום לתהודה, לכן עלול להיגרם נזק רב לתשתיות סמוכות.

גם פרויקטים של קידוח אופקי בקרקע חולית מחייבים תכנון קפדני המתחיל באפיון סוג הקרקע. יש קרקע חולית רכה או קשה, ובהתאם לסוג הקרקע יש לבחור במקדחים הנכונים ובציוד המתאים לעבודה. אף על פי שרבים בטוחים כי קידוח בקרקע חולית קל יותר, למעשה קידוח זה מורכב ומאתגר יותר, מאחר שלרוב הקרקע אינה אחידה. במצב זה, המקדחים עלולים לזוז במהלך הקידוח, מאחר שקשה יותר לשמור עליהם יציבים. קרקע חולית מאופיינת במספר דרגות של חוזק ושל רכות, לכן בעת הקידוח הציוד עלול לפנות לכיוון שונה מהרצוי. בדיוק מסיבה זו יש להזמין שירות רק מחברות מקצועיות ואמינות. הקידוח בקרקע חולית נחשב למאתגר במיוחד, מאחר שהחול אינו יציב ועלולות להיגרם מפולות חול.

חברות קידוחים המתמחות בקידוחים אופקיים מציעות ציוד חדשני המתאים לארבע שיטות קידוח: קידוח אינטגרלי HDD, קידוח אופקי, קידוח בסלע וקידוח בדחיקה. חברה מקצועית מסוגלת לבצע קידוחים אופקיים בדיוק רב, בהתאם ללוח זמנים מדויק, תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות בעבודה, תוך מניעת נזקי תשתיות קיימות בקרקע ותוך התחייבות לתוצאות הרצויות על ידי מזמין הפרויקט.

נגישות