ניווט: עמוד הבית // ההבדלים בין קידוח בסלע לבין קידוח בדחיקה

ההבדלים בין קידוח בסלע לבין קידוח בדחיקה

שיטת קידוח אופקי היא שיטת הקידוח הפופולרית כיום בישראל. ישנן ארבע שיטות לבצע קידוח אופקי, כשבמאמר זה נעסוק בשתיים מהן: קידוח בסלע וקידוח בדחיקה.

קידוח בדחיקהקידוחים

שיטת קידוח זו מיועדת, בעיקר, לעבודות בתוך העיר, והיא מתאימה לקידוח בקוטר עד 10 צול ולאורכי קידוח של עד 25 מטרים. הקידוח בשיטה זו מתבצע בעזרת מכונה קטנה, כשלפני תחילת הקידוח, כמו במקרים רבים, יש לבצע הערכה של הקרקע כדי לבחור את סוג המקדח וכמובן את הקוטר שלו. כמו כן, חשוב לבצע מיפוי של התשתיות הקיימות כדי להימנע מפגיעה בנזקים.

בשיטת קידוח זו, בניגוד לשיטות אחרות, אין צורך לחסום כבישים ולכן אין כל היערכות מוקדמת מבחינת העירייה המקומית, ואין צורך בשיטור מקומי כדי שישמור על הסדר ויכוון את התנועה. קידוח בדחיקה נחשבת לשיטת קידוח פופולרית, אשר מספקת מענה לגופים רבים במדינת ישראל, כמו למשל חברת החשמל.

קידוח בסלע

קידוח בסלע מבוצע בדרך כלל על משטחי קרקע קשים. קידוח זה דורש מקצועיות רבה מחברת הקידוח, שכן, בדרך כלל מדובר על סוג קרקע בעייתי הדורש ציוד מתקדם.

בקידוח מסוג זה רמת הדיוק חשובה עד מאוד – קוטר הקידוח נע בין 36-60 ס"מ בלבד ויש להקפיד על כך. כמו כן, יש לבצע את הקידוח באופן מאונך לקרקע כדי שהיסודות שהיווצרו יהיו חזקים.

בקידוח בסלע אין צורך לחפור לפני כן, שכן מבצעים את הקידוח באופן ישיר לסלע עצמו. הסלע בעצם מהווה את התשתית ליסודות המבנה. לאחר מכן מחדירים כלונסאות לחיזוק היסודות.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות