ניווט: עמוד הבית // אילו קידוחים אופקיים הם היעילים ביותר?

אילו קידוחים אופקיים הם היעילים ביותר?

כאשר מדברים על התפתחות טכנולוגית האדם הממוצע אולי חושב קודם כל על תחומים כמו מחשבים או רפואה, אבל עם חלוף השנים גם אל תחום הקידוח נכנסו טכנולוגיות חדשות. על אף זאת, לאורך כל הזמן הזה דבר אחד לא השתנה והוא הפופולריות של טכניקת הקידוח האופקי, שנחשבת גם בארץ וגם בחו"ל כאחת המבוקשות ביותר בעולם.

קידוח אופקי הוא טכניקת קידוח שמטרתה היא לפרוס תשתיות שונות מתחת לפני השטח. כמו כן הטכניקה יכולה להתמודד עם סוגים שונים של קרקעות, כולל קרקע סלעית.

איך מתבצע קידוח אופקי?

השלב הראשון של כל קידוח אופקי הוא ביצוע קידוח ניסיון, זאת כדי לוודא שאזור הקידוח מתאים לעבודה מסוג זה. קידוח הניסיון מאפשר ללמוד על תנאי השטח ולבצע הערכות שיועילו להמשך הפרויקט. לאחר שעבודות הקידוח הושלמו, ניתן להכניס פנימה את הצינורות שמכילים את התשתיות שרוצים להתקין.

סוגי קידוחים אופקיים

ישנם מספר סוגי קידוחים אופקיים שנחשבים כיעילים בימינו. להלן כמה מהם:

קידוח בסלע – אמנם מדובר בקידוח אופקי מורכב אך הוא בטוח יותר לעומת שיטות קיימות אחרות. הקידוח מבוצע באמצעות מכונה מתקדמת שאיננה פוגעת באדמה הסלעית.

קידוח בדחיקה – בהשוואה לקידוח בסלע, קידוח בדחיקה מבוצע על ידי מכונות קטנות יותר ולכן גם גודל הקידוח בהתאם – אורך קצר של עד 25 מטרים. קידוח בדחיקה מתבצע בעיקר כחלק מעבודות במרחב אורבני.

קידוח אינטגרלי HDD – קידוח למרחק רב של עד 3.2 קילומטרים. מתאים לפרויקטים למרחקים גדולים בהם ישנו רצון להימנע מהפרעה סביבתית, לדוגמת קידוח מתחת לכביש מרכזי.

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות