אילו חברות זקוקות באופן שוטף לבדיקה ואיתור תשתיות?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

תכנון עבודות תשתית וביצוען במשק הישראלי חייבים להתבצע רק באמצעות חברות קידוחים מקצועיות ובעלות ניסיון עשיר, ידע רב וציוד חדשני ומתקדם. לפני ביצוע העבודה יש לערוך סקר קרקע ובדיקה ואיתור תשתיות קיימות. כדאי לדעת כי רוב הרשויות המקומיות בארץ אינן מחזיקות בתיעוד ובמיפוי עדכני ומדויק של התשתיות הקיימות, לכן כל עבודה של קידוח אופקי מחייבת בדיקה קפדנית לפני התחלת הקידוחים, כדי להימנע מנזקים ומפגיעה בתשתיות הקיימות בשטח.

העובדה שלרשויות המקומיות אין תיעוד עדכני של התשתיות הקיימות מקשה על בעלי המקצוע, ועלולה לגרום לעיכוב בזמני הביצוע של הפרויקט. קידוח ללא בדיקה מדוקדקת עשויה לגרום תקלות העלולות להסב נזקי רכוש ופגיעה קשה בתשתיות קיימות מתחת לפני הקרקע, מה שיוביל לתביעות נגד הקבלן המבצע.

חברות במשק הישראלי הזקוקות לבדיקה ולאיתור תשתיות קיימות

חשוב לדעת כי חברות רבות במשק הישראלי זקוקות לשירות מקצועי של חברות קידוחים המבצעות בדיקה ואיתור תשתיות קיימות בקרקע. בדיקהworkers-659885_640 ואיתור תשתיות הוא שלב קריטי לפני השלמת פרויקטים הדורשים קידוחים אופקיים להנחת תשתיות שונות כמו קווי חשמל, קווי ביוב, מים, גז, כבלים ועוד.

בין החברות הזקוקות באופן שוטף לשירותי בדיקה ואיתור תשתיות ניתן למנות את חברת חשמל, HOT, בזק, חברות הסלולר כמו פרטנר וסלקום, חברות גז, חברות בנייה וכן גופים גדולים כמו רשויות מקומיות, משרד הביטחון ותאגידי המים.

כיום ישנה דרישה גבוהה לשירותי קידוחים אופקיים ולבדיקה ואיתור תשתיות קיימות בקרב גופים גדולים במשק הישראלי כמו חברות הגז הזקוקות לתכנון קפדני ולמיפוי התשתיות הקיימות לאורך המסלולים הייעודיים להנחת קווי הגז הטבעי, לפרויקטי תחבורה שונים, לחברת החשמל הזקוקה למיפוי הקרקע והתשתיות כדי לתכנן את הנחת כבלי החשמל בקרקע, לחברות בנייה המתמחות בתכנון כבישים, מחלפים, מסילות וגשרים וכיוצא באלה.

בנוסף, החוק הישראלי מחייב העתקת עצים, ואין לכרות עצים בשטח בו מתבצעות עבודות בנייה ותשתית. העתקת עצים מחייבת בדיקה ואיתור תשתיות מתחת לקרקע באזור הסמוך לעץ ומתחתיו, כדי לחפור מסביבו ללא פגיעה בתשתיות קיימות, על מנת לשלוף את העץ ללא פגיעה ולהעתיקו למקום אחר.

נגישות