ניווט: עמוד הבית // 3 נקודות חשובות על קידוחים אופקיים

3 נקודות חשובות על קידוחים אופקיים

קידוח בקרקע מעלה לחלק גדול מאיתנו בראש תמונה של קידוח אנכי, כלומר, אל תוך הקרקע. עם זאת, קידוח אופקי מאפשר לקדוח לאורך הקרקע, מתחתיה, ובזווית אופקית. השימוש בקידוחים אופקיים מבוצע כדי להעביר תשתיות שונות בתווך: מים, נפט, גז, חשמל, תקשורת וכדומה.

מה זה קידוח אופקי?קידוח לקווי מים

קידוח אופקי הוא שיטה יעילה במיוחד כשמדובר באזורים שלא ניתן להגיע אליהם, כמו אל מתחת לאזור עירוני מאוכלס בהרבה אנשים, מתחת לכבישים או דרכים סלולות. עוד יתרון לקידוח אופקי בהקשר של מים, הוא האפשרות להפחית את הלחץ מבאר מים אחת, דרך יצירת באר אחרת שמחוברת לה. קידוח אופקי מאפשר גם הקמת תשתיות יציבות של חשמל או גז שצריכות לעבור מתחת לאזורים שכבר פעילים (כבישים, תשתית קיימת וכדומה).

איך זה עובד?

קידוחים אופקיים יחלו בצורת קידוח ניסיון על מנת לוודא שאין פוטנציאל לפגיעה באזור שבו יתקיימו הקידוחים. ניתן להציב אמצעים למדידה ולבקרה בראש המקדח על מנת לעקוב אחר התוואי. עם ההגעה לנקודת היעד בקידוח, מחליפים את המקדח במקדח אחר המבצע את הקידוח עצמו, בכיוון ההפוך, אל נקודת ההתחלה. בסיום הקידוח מוכנסים הצינורות – לראש הצינור מוצמד ראש קידוח בקוטר גדול יותר על מנת להקל את הכנסת הצינור, עד שהוא מגיע לצד האחר.

קידוחים

בחירת הציוד המתאים

בחירת הציוד המתאים לכל פרויקט קידוח היא קריטית ליעילות העבודה. חברת קידוחים טובה תסקור את השטח ואף תחפור בו לפני הקידוח הרשמי כדי לבדוק האם התנאים בשלים. מעבר לכך, כל סוג עבודה דורש ציוד אחר, לדוגמא: קידוח באדמה דורש ציוד מסוים, בעוד שקידוח בסלע דורש ציוד אחר לגמרי. לצורך העניין, קידוח בסלע יתבצע רק בעזרת מקדח חזק, אך גם בעל דיוק ברמה גבוהה. לסיכום, החברה שמבצעת את הקידוח צריכה לקחת בחשבון את סוג השטח השטח, מזג האוויר והמתווה ההנדסי.

 צפו: הדמיית קידוחים אופקיים

 

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות