קידוח לקווי ביוב – בין עבודות הקידוח הנפוצות ביותר בישראל

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

ישנם סוגים רבים של קידוחים, כל אחד מהם מתאים לסוג אחר של עבודה. על אף זאת, יש סוג אחד ספציפי של קידוח שאי אפשר להקים בלעדיו כמעט שום פרויקט – קידוח קווי ביוב.

קידוחים לקווי ביוב נחשבים לפופולריים מאוד מאחר והם הכרחיים לכל פרויקט נדל"ן באשר הוא, החל מהקמת גינה ציבורית, כלה במוסדות ציבור ועד לנדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים. קידוח לקווי ביוב מאפשר לשמור על הניקיון ועל בריאות התושבים על ידי סירקולציה, אשר במהלכה מי השפכים נפלטים מהמבנה.

חשוב לציין כי קידוח לקו ביוב נעשה בדרך כלל בשיתוף פעולה מלא עם חברות הבנייה ועם הקבלנים. באופן זה מצד אחד מתאפשרת זרימה תקינה ומצד שני הקידוח עונה לדרישות הקבלן בהתאם.

קידוח באזורים אורבניים צפופים

מצוקת הנדל"ן בישראל היא בעיה ידועה ומוכרת לכולנו. מצוקה זו נוצרת מכך שהביקוש גובר על היצע השטחים המיועדים לבנייה. התוצאה היא היווצרות של צפיפות רבה בשטחים אורבניים בעלי בנייה רוויה, מה שעלול להוות בעיה כאשר רוצים להניח תשתיות. 

כדי לעקוף את בעיה זו ניתן להיעזר בקידוחים לביוב, אשר מסוגלים להתבצע אפילו באזורים הנחשבים צפופים.

מהפיכת המרכזים המסחריים

בעבר מרכזים מסחריים היו מוקמים בעיקר סמוך לתשתיות קיימות, זאת בלית ברירה כדי להתחבר אל תשתיות ביוב. אך כיום המצב שונה ובזכות קידוח לקווי ביוב ניתן לעקוף את בעיה זו, וכתוצאה מכך חברות הנדל"ן יכולות להתגמש בבחירת המיקום של בניית מרכז מסחרי חדש.

לסיכום, קידוח לביוב ניתן לבצע כמעט בכל מקום גם כאשר התשתית הקיימת נמצאת במרחק רב ממיקום הנכס.