מתי קיים צורך בקידוח HDD?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוח HDD משמעותו קידוח כיווני כלומר Horizontal Directional Drilling. שיטה זו למעשה מאפשרת התקנת צנרת תת קרקעית לאורך מסלול רחב מתחת לאדמה, ללא הפרעה ניכרת לסביבה. בצנרות התת קרקעיות ניתן להעביר תשתיות חשמל, תשתיות מים, תשתיות ביוב, תשתיות רשת וכדומה. הצורך בבחירת קידוח HDD מתעורר בדרך כלל במקומות צפופים ומיושבים כמו בסביבת אזורי מגורים, המתאפיינת בתשתיות כבישים, נכסי נדל"ן מרובים, פארקים ירוקים ומרכזים מסחריים.

קידוח HDD – ליצור תשתיות במקומות צפופים ולקדוח באזורים סלעיים

קידוח HDD להנחת תשתית חשמל - ש.ע.ר קידוח ותשתיות
קידוח HDD להנחת תשתית חשמל – ש.ע.ר קידוח ותשתיות

למעשה, קידוח HDD יכול לסייע כאשר לא מתפשרת יצירת תשתית על ידי קידוח רגיל או חפירות. הקידוח יכול להגיע למרחקים רבים וניתן לעשות שימוש בשירות ייעוץ לקידוחים כדי לדעת אם קידוח HDD יכול לסייע לכם.

קידוח HDD נפוץ ונחוץ במיוחד במדינת ישראל המאופיינת בצפיפות ובהכרח לבנייה חדשה. על מנת לבנות באזורים העירוניים כמו בגוש דן למשל או בשרון, יש לבנות תשתיות רבות שיכולות להיווצר רק על ידי קידוח שכזה. למעשה, ללא קידוח HDD תשתיות רבות בישראל לא יכולות לקום, מה שמונע מפרויקטי בנייה להתפתח.

כמו כן, קידוח HDD יכול לסייע במקרים בהם נדרשות עבודות קידוח בסלע. קידוח זה מבוצע כדי להניח תשתיות, שאמורות לשמש מבנים שיקומו על פני קרקעות קשות. הקידוח מתבצע בקוטר מצומצם, מה שמעניק דיוק מרבי ולא מצריך עבודת חפירה. קידוח בסלע מבוצע על ידי ציוד טכנולוגי מתקדם שמאפשר פריסת תשתיות באופן נרחב ומאפשר להניח יסודות גם על פני סוגי קרקעות שלא היו שמישות למטרה זו בעבר.

יתרונות קידוח HDD

היתרונות בקידוח HDD הם רבים ובמרכזם עומדת העובדה כי בעזרת קידוח זה ניתן להניח תשתיות במקומות מרכזיים ובכך לנצל את השטח לטובת האוכלוסייה. כמו כן, ביחס לעבודות קידוח אחרות, קידוח HDD עולה פחות וזמן הביצוע שלו קצר, מה שמקטין את ההוצאות בפרויקט. כמו כן, קידוח זה מביא להפרעה מינימלית ביותר לאוכלוסייה ולא פוגע בתשתיות קיימות כמו צנרת הביוב, תחבורה קיימת, תשתיות רשת למיניהן וכדומה.