ניווט: עמוד הבית // מה זה קידוחים אופקיים? כיצד זה עובד ולמה זה טוב?

מה זה קידוחים אופקיים? כיצד זה עובד ולמה זה טוב?

Horizontal Directional Drilling

שיטת הקידוח קידוחים אופקיים הינה שיטה אשר משתמשים בה כאשר ישנם פרויקטים המתבצעים באזורים שלא ניתן לחפור בהם. לדוגמא: מתחת לאזורים עירוניים, מתחת לכבישים, מסילות רכבת, מבנים וכו'. באמצעות קידוחים אופקיים ניתן בין היתר להניח גם תשתיות של חשמל, גז, מים, תקשורת אשר צריכות לעבור מתחת למקומות כמו כבישים, בניינים מדרכות רוויות תשתית, מדשאות. 

לחברת ש.ע.ר קידוחים יש ניסיון של למעלה מ-19 שנים בקידוחים אופקיים בכל רחבי הארץ עבור עשרות לקוחות גם מהמגזר הפרטי, ציבורי והממשלתי.

איך קידוחים אופקיים עובדים ?

עוד בטרם התחלת הקידוח, נעשים הכנות ותכנון הקידוח שלא יהיו פגיעות בתשתית והמבנים מסביב לאזור הקידוח. ניתן לעשות זאת באמצעות אמצעים וציוד אלקטרוני חדיש, יועדו  למטרה זאת של בדיקות התשתית בתוואי האזור. לאחר בדיקת השטח וסימון התשתיות, מתחיל ביצוע הקידוח מנקודת הכניסה לנקודת היציאה. בסיום העברת הקידוח מתבצע החלפת ראש הקידוח במרחיב אשר הקוטר שלו תואם משיכת הצנרת לאותו קידוח. בתום ההרחבה, קושרים את הצנרת מבור היציאה ומושכים לבור הכניסה.

ציוד ייעודי עבור קידוחים אופקיים

כל פרויקט של קידוחים אופקיים הינו מיוחד ומצריך ציוד ספציפי עבור מטרה זו ולעיתים קרובות הבחירה עשויה להיות קריטית. לצורך העניין, קידוח באדמה מצריך ציוד מסוג אחד, קידוח בסלע מצריך ציוד מסוג אחר. הקידוחים עצמם מתבצעים באמצעות מקדחים שמתאימים לסוג הקרקע ובעלי רמת דיוק גבוהה ביותר. 

טרם בחירת הציוד עבור קידוחים אופקיים יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו: סוג האדמה,תשתית קיימת בתוואי הקידוח ואזור הקידוח. 

תוכן עניינים

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות