מה ההבדלים בין קידוח יבש לקידוח רטוב?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כאשר אומרים קידוח יבש או רטוב, הכוונה היא לקידוח המשמש למטרות של בנייה לרוב – כאשר עיקר העבודות המקושרות לקידוחים יבשים ורטובים, עוסקות בהחדרת כלונסאות אל האדמה, כדי ליצור יסודות איתנים למבנה.

הציוד שבאמצעותו נעשה קידוח יבש הוא ציוד ייחודי ויקר, והקידוח עצמו מבוצע על ידי חברות קידוחים מקצועיות. חשוב להשתמש בציוד מתקדם ולא בציוד מיושן או שקיים ספק אם הוא יכול להתמודד עם הקידוח הדרוש. כאשר הציוד מתקדם וחברת הקידוחים מקצועית, הדבר צפוי לחסוך לכם הוצאות רבות.

קידוח יבש – יסודות הבניין הם בדרך כלל החלק החשוב ביותר בו – המהווה את הבסיס לבניין כולו. קידוחים יבשים (המכונים גם "קידוחי כלונסאות") יסייעו להביא לבסיס איתן לבניין. לאחר שבודקים את סוג הקרקע ועומדים על מאפייניה, עוברים על התכניות ההנדסיות של המבנה וניתן לצאת לדרך.

קידוח רטוב – מדובר בשיטה לקידוח על בסיס בנטונייט והיא מבוקשת מאוד לאחרונה. זהו קידוח שידוע כיעיל מאוד, חוסך בעלויות של כוח אדם ובעיקר עלויות הזמן (סביר להניח כי חברות קידוחים יודעות עד כמה הזמן הוא מרכיב קריטי), ידידותית לסביבה ומביאה לבסיס חזק מאוד עבור מבנים. מדובר באבקה המכילה מינרלים טבעיים רבים, שהופכת לצמיגית במגע עם מים. כך ניתן לבצע קידוחים בקרקע המאופיינת בלחות, מבלי לחשוש לקריסת הבור.