ניווט: עמוד הבית // מה ההבדלים בין קידוח יבש לקידוח רטוב?

מה ההבדלים בין קידוח יבש לקידוח רטוב?

כאשר אומרים קידוח יבש או רטוב, הכוונה היא לקידוח המשמש למטרות של בנייה לרוב – כאשר עיקר העבודות המקושרות לקידוחים יבשים ורטובים, עוסקות בהחדרת כלונסאות אל האדמה, כדי ליצור יסודות איתנים למבנה.

הציוד שבאמצעותו נעשה קידוח יבש הוא ציוד ייחודי ויקר, והקידוח עצמו מבוצע על ידי חברות קידוחים מקצועיות. חשוב להשתמש בציוד מתקדם ולא בציוד מיושן או שקיים ספק אם הוא יכול להתמודד עם הקידוח הדרוש. כאשר הציוד מתקדם וחברת הקידוחים מקצועית, הדבר צפוי לחסוך לכם הוצאות רבות.

קידוח יבש – יסודות הבניין הם בדרך כלל החלק החשוב ביותר בו – המהווה את הבסיס לבניין כולו. קידוחים יבשים (המכונים גם "קידוחי כלונסאות") יסייעו להביא לבסיס איתן לבניין. לאחר שבודקים את סוג הקרקע ועומדים על מאפייניה, עוברים על התכניות ההנדסיות של המבנה וניתן לצאת לדרך.

קידוח רטוב – מדובר בשיטה לקידוח על בסיס בנטונייט והיא מבוקשת מאוד לאחרונה. זהו קידוח שידוע כיעיל מאוד, חוסך בעלויות של כוח אדם ובעיקר עלויות הזמן (סביר להניח כי חברות קידוחים יודעות עד כמה הזמן הוא מרכיב קריטי), ידידותית לסביבה ומביאה לבסיס חזק מאוד עבור מבנים. מדובר באבקה המכילה מינרלים טבעיים רבים, שהופכת לצמיגית במגע עם מים. כך ניתן לבצע קידוחים בקרקע המאופיינת בלחות, מבלי לחשוש לקריסת הבור.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות