מדוע נדרשים קידוחים לביוב והיכן?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוחים לביוב נחשבים לקידוחים פופולריים ונחוצים לכל סוג של בנייה. קידוחים אלו מאפשרים להקים פרויקטים שונים כגון מרכזים מסחריים, נדל"ן למגורים, מוסדות ציבור ואף פארקים ומקומות בילוי. למעשה, כל פרויקט נדל"ן שהוא צריך קידוחים לביוב, על מנת לאפשר סירקולציה של מים שמאפשרת ניקיון והזרמת מי שפכים אל מחוץ לאזור הבנוי.

קידוחים לביוב נעשים במסגרת שיתוף פעולה עם קבלנים וחברות בנייה, על ידי ציוד מיוחד שמאפשר לקדוח במגוון רחב של סוגי קרקעות. מבחינה מקצועית קידוחים לביוב צריכים לכלול בתוכם שיפוע כלשהו, בהתאם לדרישות הקבלן, על מנת לאפשר זרימה ראויה ולכן יש לבצע קידוחים אלו בצורה מדויקת ואיכותית.

קידוחים לביוב במקרים של בניית מרכזים מסחריים

קידוחים לביוב בכפר סבא - ש.ע.ר קידוח ותשתיות
קידוחים לביוב בכפר סבא – ש.ע.ר קידוח ותשתיות

בניית מרכזים מסחריים דורשת מערכת ביוב מתקדמת על מנת לאפשר נוחיות לכלל האוכלוסייה שתהנה ממרכזים אלו, ועל מנת ליצור היגיינה מרבית במקומות אלו. בעבר, מרכזים מסחריים היו צריכים להיות ממוקמים באופן שיהיה סמוך לתשתיות קיימות, מה שהיווה את הדרך היחידה להתחבר לתשתיות ביוב.

אך כיום, ניתן לבצע קידוחים לביוב כמעט בכל מקום, גם במקומות שנחשבים לקשים לקידוח. זאת מתאפשר באמצעות טכנולוגיה חדישה ומתקדמת, שמאפשרת זאת ללא הפרעה לסביבה. באופן זה יכולים יזמים ואנשי עסקים להקים מלונות במקומות נידחים יחסית, שמבטיחים שקט ופרטיות לאורחיהם, להקים מרכזים מסחריים באזורים גבוהים או מדבריים ולעשות שימוש בקרקעות במיקומים אסטרטגיים.

קידוחים לביוב בסביבת בנייה רוויה

מצוקת הנדל"ן בישראל נובעת ממגוון רחב של סיבות, שהמרכזית שביניהן היא שהביקוש עולה על ההיצע. על מנת להגביר את ההיצע יש לבנות כמה שיותר, מה שיכול להביא לירידה במחירים ולצמיחת הכלכלה. כמו כן, שוק הנדל"ן בישראל מאופיין בביקושים גבוהים מאוד לאזורים מסוימים כמו אזור גוש דן, ירושלים, ב"ש, חיפה, השרון וכדומה.

באזורים אלו בהם מתקיימת בנייה רוויה וקיימת דרישה אף להרחיב אותה, ימצאו הקבלנים ואנשי המקצוע בעיה בהנחת תשתיות, משום שהאזור מתאפיין בצפיפות. אך קידוחי ביוב יכולים להתבצע גם באזורים אלו וגם למרחקים קצרים. באופן זה ניתן לאפשר בנייה רוויה והנחת תשתיות מקצועית.