ניווט: עמוד הבית // כל מה שצריך לדעת על קידוחים יבשים ורטובים

כל מה שצריך לדעת על קידוחים יבשים ורטובים

כשבמצעים עבודות קידוח – קידוח אופקי, אינטגרלי או כל קידוח אחר, יש להיות ערוכים לכל תנאי שטח אפשריים. אצלנו, בישראל, ישנם שני מצבים עיקריים שבהם מתבצעת הקדיחה: קדיחה יבשה וקדיחה רטובה, בהתאם לעונות השנה (קיץ וחורף).

בחודשי החורף, בזמן שיורד גשם, הקידוח מתבצע בצורה קצת שונה מאשר בחודשי הקיץ, כשחם ויבש. בכל אופן, כשמדברים על קידוח יבש וקידוח רטוב, הכוונה, בדרך כלל, לקידוח למטרות בנייה, במהלכו מוחדרות כלונסאות אל האדמה, זאת כדי ליצור יסודות חזקים למבנה שיוקם.

קידוח לקווי ביוב

בשתי השיטות – קידוח יבש וקידוח רטוב – משתמשים בציוד שונה, כשהציוד שבו נעשה שימוש במהלך קידוחים יבשים נחשב לייחודי ויקר, ולכן חשוב עד מאוד שחברה בעלת שם וניסיון תבצע עבודות קידוח מסוג זו, מסיבות רבות.

קידוח יבש

ישנם כמה שלבים קריטיים במהלך עבודות קידוח יבש, למטרות בנייה, כמו למשל שלב התכנון, שבו נקבע איך יתבצעו העבודות, למשל. השלב שלאחר מכן, השלב שבו מניחים את היסודות, חשוב לא פחות – הוא מהווה את הבסיס לכל הבניין.

כאן נכנסים לתמונה קידוחים יבשים, המכונים גם קידוחי כלונסאות. אלו מסייעים לבנות בסיס חזק ואיתן לבניין – בסיס שעליו יישען הבניין למשך שנים רבות.

קידוח רטוב

מדובר על שיטה שצברה תאוצה בשנים האחרונות, והפכה לפופולרית עד מאוד. קידוח רטוב מבוסס על בנטונייט, ונחשב ליעיל מאוד וכזה שחוסך בכוח אדם, ובכך חוסך בעלויות ובזמן. כמו כן, מדובר על קידוח שנחשב לידידותי לסביבה באופן יחסי וכזה המהווה בסיס חזק מאוד עבור מבנים.

בקידוח רטוב עושים שימוש במינרלים טבעיים, ההופכים את העיסה לצמיגים בזמן מפגש עם מים. על ידי כך, ניתן לקדוח גם כשהלחות גבוהה, מבלי לחשוש לקריסה.

שתף באמצעות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

המשך קריאה

שאלות - תשובות

בין השירותים וסוגי הקידוחים הניתנים על ידי החברה תוכלו למצוא:

קידוחים אופקיים
קידוח אינטגרלי HDD
קידוח בסלע HDD
קידוחים לקוי ביוב
קידוחים לקוי מים
קידוחים לקוי גז
קידוחים לקוי חשמל ותקשורת
קידוחי פלדה

בנוסף מעניקה החברה שירותי ייעוץ לקידוחים ולפרויקטים מורכבים.

חברתנו זכתה לבצע פרויקטים עבור מגוון של מאות חברות וגופים. בין לקוחותינו תוכלו למצוא שמות כמו חברת אורנג', סלקום,HOT, בזק וחברת החשמל.

כחברת קידוחים מהמובילות בישראל זכינו לבצע פרויקטים מורכבים ומעניינים כאחד. בין הפרויקטים אותם ביצענו תוכלו למצוא למשל:

  • קידוח של 4 קנים 8" באורך 160 מ' באילת עבור חברת חשמל
  • קידוח לביוב בקוטר 10" באורך של 110 מ' בצומת הצ'ק-פוסט בחיפה עבור טר-ארמה.
  • "קידוח לביוב בקוטר 8" באורך 160 מ' בבסיס שיזפון בערבה עבור משרד הביטחון.
  • קידוחים באורך של 300 מ' רציפים בתל אביב עבור חברת הוט.

כל עובדי החברה הנם אנשים בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הקידוחים בכלל ובתחום הקידוחים האופקיים בפרט – בזכות עובדינו המנוסים, חברתנו צברה את המוניטין שלה בתחום זה.

אנו מעניקים ייעוץ לקידוחים למגוון גופים ובהם מהנדסים, קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות – כל אלו הם גופים שמבצעים באופן שוטף קידוחים שונים. אנו מאמינים שעל מנת להעניק שירות ייעוץ לקידוחים בצורה הכי טובה, יש להגיע למקום הקידוח עצמו ולערוך סריקות של המערכות הקיימות בשטח – רק לאחר מכן אנו מסיקים כיצד יש לבצע את הקידוח.

נגישות