חשיבות הקידוח בתכנון פרויקט בנייה

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

פרויקט בנייה כולל בתוכו המון תכנון – החל משלבי הבדיקות, זכויות הבנייה וקבלת האישורים, דרך התכנון ההנדסי המקיף ותכניות הבנייה, ועד העלייה על הקרקע. הנחת היסודות ובניית שלד הבניין הם השלבים המרכזיים, אבל נלווים אליהם שלבים נוספים, בהם עבודות קידוח, עיצוב הבניין וסביבתו ועוד.

קידוח לביוב
קידוח לביוב – ש.ע.ר קידוח ותשתיות

את הבניין ובכלל זה את הדירות כולן, יש לקשר אל התשתיות השונות ובהן קווי מים, קווי חשמל, קווי תקשורת וגז. כאשר הבניין עולה על הקרקע, אמורות להיות התשתיות השונות מוכנות ולהגיע לכל דירה ודירה, אך כדי להגיע למצב זה, יש לדאוג לבצע את הקידוחים המתאימים בסביבת הבניין, שיקשרו אותו עם התשתיות השונות.

קידוחים לקווי מים, קידוחי גז וקידוחים לקווי חשמל ותקשורת הם הכרחיים על מנת לאפשר את הקשר בין הבניין לבין התשתיות העירוניות השונות ולכן יש צורך לבצע את הקידוח בשלב מוקדם בפרויקט הבנייה. אנו בש.ע.ר קידוח ותשתיות מחזיקים בציוד החדיש ביותר לביצוע כל עבודות החיבור של בניינים ושכונות חדשות אל התשתיות העירוניות. קבלנים המבצעים עבודות בשכונות חדשות מוזמנים להשתמש בשירותינו השונים.

בעת ביצוע קידוח בפרויקט בנייה, יש לקחת בחשבון אלמנטים חשובים:

  • שכונה חדשה או ותיקה? – אם מדובר בשכונה חדשה, הרי שהקידוחים והפרויקט כולו נבנים על קרקע שנבדקה. אם מדובר בשכונה ישנה שבה לדוגמא מבוצע פרויקט פינוי בינוי, יש צורך לבצע את העבודה בזהירות המקסימלית על מנת לא לפגוע בתשתיות קיימות, ולקבל כל מידע חיוני על אזור הקידוח, לפני ביצועו.
  • הקפדה על ביצוע לפי התכנון – כפי שציינו, פרויקטי בנייה הם פרויקטים המתוכננים היטב, ולכן על חברת הקידוחים להקפיד לבצע את עבודתה באופן מדויק על פי התכנון שנקבע.
נגישות