היתרונות הבולטים של קידוחים יבשים וקידוחים רטובים

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
image-section-24-min.png

לא כל אחד יכול לקדוח, אפילו רחוק מכך. למעשה, גם אלו אשר קיבלו הסמכה לקדוח, לא תמיד עושים זאת בצורה ראויה. קידוח הוא עולם ומלואו; יש לא מעט שיטות קידוח ודרכים שונות, ולכן, על חברת הקידוח להבין את כל השיטות לעומק כדי לספק שירותים ברמה גבוהה.

קידוחים אופקיים

אז כפי שציינו, ישנם לא מעט סוגי קידוחים – מקידוחים אופקיים, דרך קידוחים אינטגרליים ועד לקידוחים בביוב. בנוסף לכך, ישנן שתי שיטות נוספות לקידוח – קידוח יבש וקידוח רטוב – קידוחים אשר בדרך כלל משמשים עבור מטרות של בנייה, בדגש על החדרת כלונסאות אל בטן האדמה, על מנת ליצור יסודות איתנים למבנה שעתיד לקום.

להלן הסבר קצר על כל אחת מהשיטות:

קידוח רטוב: מדובר באחת משיטות הקידוח היותר פופולריות בשנים האחרונות. קידוח רטוב, המבוסס על בנטונייט, נחשב לקידוח יעיל עד מאוד וכזה החוסך רבות בעלויות של כוח אדם ועלויות זמן – מרכיב קריטי כשזה נוגע לעבודות קידוח. בנוסף לכך, קידוח רטוב נחשב לידידותי לסביבה, שכן הוא מורכב מאבקה המכילה מינרליים טבעיים רבים, שלאחר מגיע ישיר עם מים הופכת לצמיגית. בדרך זו ניתן לקדוח בקרקע לחה, מבלי לחשוש כלל מקריסת הבור.

קידוח יבש: עוד לפני שמתחילים בעבודות הבנייה של בניין חדש, יש להניח יסודות, הנחשבים למרכיב החשוב ביותר, שכן היסודות מהווים את הבסיס לבניין כולו. בעזרת קידוחים יבשים ניתן ליצור בסיס חזק ואיתן לבניין, אחרי בדיקה מקיפה של סוג הקרקע כמובן. יש לציין שהציוד שבו נעשה שימוש בקידוחים יבשים נחשב לייחודי ואף יקר, ולכן רק חברות מקצועיות עושות בו שימוש.

נגישות