איך עובד קידוח בסלע ומדוע חשוב שיהיה איכותי?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קידוח בסלע מבוצע על קרקעות קשות כדי לבסס תשתיות או מבנים על גבן. קידוח בסלע, ובפרט קידוח אופקי, דורש מקצועיות רבה מחברת הקידוח שעושה את העבודה, שכן סוג הקרקע הוא בעייתי מאוד ודורש ציוד מתקדם ואנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. 

קידוח בסלע – חשיבות הדיוק

כדי לבצע קידוח בסלע יש צורך בציוד מיוחד המגיע על רכב כבד. בקידוח מסוג זה רמת הדיוק היא חשובה מאין כמותה – קוטר הקידוח נע בין 36-60 ס"מ בלבד ויש להקפיד עליו. הקידוח צריך להיעשות באופן מאונך לקרקע כדיקידוח בסלע HDD ליצור יסודות חזקים.

חשוב לדעת שככל שהקידוח יהיה עמוק יותר כך הוא גם צריך להיות מדויק יותר.

אין צורך בחפירות מוקדמות

בקידוח בסלע HDD אין צורך בחפירות, שכן הקידוח מבוצע באופן ישיר בסלע ובלי צורך בחפירה מקדימה לפני. בסיום הקידוח מחדירים לבור כלונסאות לחיזוק היסודות. בקידוח מסוג זה הסלע מהווה את התשתית ליסודות המבנה ולכן אין צורך בחפירות נוספות.

איכות הקידוח

כדי לקדוח באופן איכותי שיישמר לאורך שנים יש לוודא שלחברה שקודחת יש את הציוד המתאים והמתקדם ביותר לביצוע העבודה. בנוסף, חברות קידוחים מחויבות לבצע את העבודה ע"פ כללי הבטיחות המחמירים ביותר בהתאם למתווה ההנדסי שנקבע. עמידות המבנה תלויה באיכות העבודה, ולכן לא כדאי להתפשר על קידוח איכותי בסלע.

אנו בש.ע.ר קידוח ותשתיות לא מתפשרים על איכות בקידוח בסלע HDD וקידוחים מורכבים אחרים הדורשים שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור לקוחותינו.